Нові правила наберуть чинності з 2027 року.

Якщо ви сумували за смартфонами зі знімними батареями, то ЄС остаточно прийняв закон, що зобов’язує робити акумулятори в гаджетах знімними – щоб користувачі могли їх швидко і без проблем замінити без походу в сервісний центр, повідомляє Android Authority.

Нові правила наберуть чинності з 2027 року. Також вони вводять маркування акумуляторів: виробники повинні вказувати інформацію про місткість, довговічність і хімічний склад акумулятора.

Метою законопроєкту є створення економіки замкнутого циклу для акумуляторів. Він передбачає максимально можливе перероблення і повторне використання матеріалів. В ідеальному сценарії акумулятори старих смартфонів повинні повністю перероблятися для створення нових, проте реалістично припустити, що не всі матеріали можуть бути використані на 100%.

ЗМІ припускають, що хоч закон обов’язковий тільки для пристроїв, що продаються в країнах ЄС, великі виробники на кшталт Samsung, Google і Apple, скоріш за все, будуть застосовувати його стандарти і в інших регіонах.

Нагадаємо, раніше аналогічне рішення було прийнято стосовно ноутбуків. У майбутньому користувачі не матимуть труднощів із заміною акумулятора на своїх портативних комп’ютерах.

Залишити відповідь