Сьогодні, 18 липня, в православному календарі день пам’яті преподобного Афанасія Афонського. Афанасій народився в релігійній родині і від самого дитинства відчував покликання до релігійного життя. Після смерті своїх батьків він вирішив знайти себе в монашестві та розпочати життя аскета. Афанасій приєднався до монастиря на Святій Горі Афон у Греції, що стало для нього джерелом духовного розвитку.

У монастирі Афанасій присвятив себе постійній молитві, посту та відчайдушній аскезі. Він провів багато років у самотності та віддаленні, віддаючись духовному самовдосконаленню та пошуку Бога. Його пристрасне звернення до внутрішнього життя і внутрішнього спілкування з Богом привернуло увагу інших монахів та духовних шукачів.Play Video

Афанасій також був відомий своєю мудрістю і духовним наставництвом. Багато людей зверталися до нього по пораду та духовну підтримку. Він давав настанови щодо монашого життя, молитви й духовного зростання. Його слова та поради були величезним джерелом натхнення для багатьох.

Після смерті Афанасія він був проголошений преподобним, а його святилище стало місцем паломництва для вірян. Його життя та праця стали прикладом самовідданості, покликання та внутрішнього пошуку Бога. Він відіграв важливу роль у розвитку духовності на Святій Горі Афон та поширенні православного вчення.

Преподобний Афанасій Афонський запам’ятався як великий аскет, молитель і духовний наставник. Його внутрішня сила та близькість до Бога зробили його одним із найвидатніших святителів православної церкви. Його спадщина і вплив тривають і досі, надихаючи вірних у пошуку Божої благодаті та духовного зростання.

Прикмети 18 липня

Народні прикмети 18 липня / © Pexels
Народні прикмети 18 липня / Фото: Pexels
  • На низинах суха трава — чекайте на дощ наступного вечора.
  • Багато павуків — до теплої та сухої погоди.
  • Ясно світить місяць — до теплої та сухої осені.

Що сьогодні не можна робити

Цьогот дня небажано сумувати та злитися, тому що так ви можете відштовхнути від себе успіх на весь рік. У православній церкві суворо забороняється пліткувати, особливо розкривати чужі секрети. Це може загрожувати вкрай негативними наслідками.

Що можна робити сьогодні

Існувало повір’я, що якщо довго дивитися ввечері на місяць, можна отримати сили та здоров’я на весь рік. Цього дня було заведено пекти булочки та печиво у формі місяця. Цим залучали удачу.

Залишити відповідь