Фахівці SeeByte досліджуватимуть і розроблятимуть технології

Збройні сили Великої Британії, зокрема Королівський флот, обрав компанію SeeByte для програми пошуку способів безпечного управління роями дронів, повідомляє The Defense Post.

За контрактом із Лабораторією оборонної науки й технологій Великої Британії (DSTL) фахівці SeeByte досліджуватимуть і розроблятимуть “безпечну архітектуру для змішаних багатодоменних груп роботизованих автономних систем”.

На першому етапі роботи буде визначено установку, яка пов’язує дрони, щоб вони могли взаємодіяти між собою в роях. Цей етап забезпечить можливість реалізації архітектури в межах кіберризиків, узгоджених із DSTL. Роботу здійснюватимуть у партнерстві з технологічною фірмою Blue Bear, і вона використовуватиме об’єднаний досвід команди в галузі морської автономії в надводних, підводних і повітряних галузях.

Цей перший етап триватиме рік, а на потенційних наступних етапах військові й інженери компанії SeeByte тестуватимуть і оцінюватимуть змішану багатодоменну архітектуру рою безпілотників.

“Ми дуже пишаємося тим, що працюємо разом DSTL і Міністерством оборони Великої Британії над першим етапом цього захопливого проєкту. Так само наша співпраця з компанією Blue Bear безумовно допоможе вирішити нагальні завдання оборони в умовах побудови багатодоменної системи управління бойовими та розвідувальними безпілотниками”, — сказав головний технічний директор SeeByte Скотт Рід.

Це далеко не вперше, коли Лабораторія оборонної науки й технологій Великої Британії (DSTL) працює над проєктом рою дронів. Наприклад, у травні, DSTL спільно з військовими зі США й Австралії провела випробування рою військових безпілотників під управлінням системи на основі штучного інтелекту. Тест продемонстрував успішну взаємодію між платформами ШІ та БПЛА.

А 2021 року DSTL розгорнула найбільший у Великій Британії рій безпілотників із нерухомим крилом, щоб перевірити можливості дій рою у військових сценаріях. За два тижні було здійснено понад 220 вильотів.Військові хочуть краще керувати роями бойових дронів

Залишити відповідь