Уряд Великої Британії висунув низку вимог атлетам із Білорусі та росії

Міжнародний олімпійський комітет заборонив Великій Британії проводити відбіркові турніри на Олімпіаду-2024 з «нових» видів спорту. Організація вважає «дискримінаційною» позицію британського уряду щодо білоруських і російських спортсменів.

Про це повідомило видання The Times.

Як зазначається, у червні 2024 року Олімпійський парк у Лондоні збирався прийняти нову «Олімпійську кваліфікаційну серію» з брейк-дансу, скейтбордингу, спортивного скелелазіння та фристайлу BMX. 

У березні МОК рекомендував міжнародним спортивним федераціям дозволити змагатися російським і білоруським спортсменам у нейтральному статусі. 

Уряд Великої Британії погодився з рекомендаціями, однак висунув низку вимог атлетам із Білорусі та росії щодо участи в будь-яких турнірах. Зокрема спортсмени були зобов’язані: 

  • підписати особисту декларацію про нейтралітет і погодитися не підтримувати війну в Україні;
  • не підтримувати керівництво рф;
  • не отримувати державне фінансування.

У МОК заявили, що умови уряду Великої Британії «дискримінаційні». Так, організація позбавила Лондон проведення кваліфікаційних турнірів. Крім того, виконавча рада МОК повідомила Британську олімпійську асоціацію, що надалі не розглядатиме Лондон як потенційне місце проведення для кваліфікаційних турнірів на Олімпіаду-2024.

«Ми надзвичайно розчаровані тим, що не змогли провести олімпійську кваліфікаційну серію у Великій Британії, як сподівалися. Це особливо засмучує тих британських спортсменів, які зараз втрачають перевагу відібратися в Париж», — сказав представник асоціації. 

Нове місце проведення олімпійської кваліфікації із перелічених видів спорту ще не визначили.

Залишити відповідь