Ця сума виділятиметься щороку впродовж наступних чотирьох років.

В Європейському Союзі пропонують створити спеціальний фонд в рамках Європейського фонду миру для закупівлі зброї для України на суму до 5 мільярдів євро на рік на наступні чотири роки. При цьому тільки нещодавно Україна отримала черговий транш у 1,5 мільярда євро.

Про це віце-президент Європейської комісії, високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель сказав на брифінгу за підсумками засідання Ради ЄС на рівні міністрів закордонних справ країн-членів, пише УНІАН.

Як сказав високий представник Євросоюзу, сьогодні увага зосереджувалася на безпекових зобов’язаннях, які ЄС може запропонувати Україні, щоб перетворити нинішню підтримку на довгострокове зобов’язання для безпеки і стійкості України. Зокрема, це необхідно для того, аби воєнна підтримка і підготовка українських військових продовжувалася й надалі.

“Ми пропонуємо започаткування спеціальної статті в рамках Європейського фонду миру із надання до 5 млрд євро на рік впродовж наступних 4 років для оборонних потреб України”, – повідомив Боррель.

У цьому зв’язку, як пояснив дипломат, глави МЗС країн-членів обмінялися думками щодо цієї пропозиції.

“Ця тема буде обговорена детально наприкінці серпня на неформальній міністерській зустрічі в Толедо (Іспанія)”, – сказав Боррель.

Залишити відповідь