Багато людей впевнені, що сніданок є найважливішим прийомом їжі за день. Тоді у нас і виникає питання, якщо це так важливо, що краще обрати, щоб відчувати себе сповненим сил та енергії до обіду? Їсти не тільки смачно, але й корисно нелегко, проте з необхідними знаннями усе обов’язково вийде. У цьому переконана лікар та health-експерт Уляна Вернер.

Вона розповіла основні про основні помилки, які допускають люди під час приготування сніданку.

Наведені нижче приклади не означають, що слід постійно уникати таких сніданків. Якщо вам хочеться з’їсти зранку саме ці продукти, чому ні, – зазначає експертка. Проте, водночас, вона наголошує, що щоденне довготривале вживання таких страв може негативно відобразитись на здоров’ї, особливо, якщо є хронічні захворювання.

Мюслі з додаванням сухофруктів

Мюслі з додаванням сухофруктів не обов’язково є нездоровим сніданком в усіх випадках, але часто вони містять додатковий цукор. Він може бути шкідливими, якщо його споживати щоденно у великих кількостях.

Така звичка може викликати з ризик розвитку ожиріння, діабету типу 2, серцево-судинних захворювань та інших проблем зі здоров’ям.

Цей вид сніданку може містити більше калорій порівняно з іншими. Це може бути проблематичним для тих, хто хоче контролювати вагу або тих, хто споживає багато інших висококалорійних продуктів впродовж дня.

Додавання сухофруктів до мюслів може збільшити глікемічний індекс цього сніданку. Глікемічний індекс вказує на те, як швидко підвищується рівень цукру в крові після споживання певної їжі. Продукти з високим таким показником можуть призвести до стрімкого підвищення рівня цукру в крові, а це може бути небезпечним для людей з діабетом та тих, хто має проблеми з регулюванням рівня цукру в крові.

Знежирений зернистий сир

Знежирений зернистий сир теж несе певну небезпеку. Адже знову ж таки, деякі виробники цього продукту можуть додавати цукор або солодкі сиропи для підсолодження. Занадто висока концентрація цукру може бути шкідливою для здоров’я, сприяти розвитку ожиріння, діабету та інших хронічних захворювань.

Знежирений зернистий сир містить менше жиророзчинних вітамінів, таких як вітаміни A, D, E і К, порівняно з високожирними варіантами. Ці вітаміни є важливими для різних функцій організму, зокрема міцності кісток, зору та імунної системи.

Також, такий сир може містити менше жирів, але водночас бути вищим за вмістом білка. Важливо знати, що вітамінам та мінералам, які виробляються в організмі, необхідна належна кількість жиру для їх ефективного засвоєння.

Перероблене м’ясо

Перероблене м’ясо. Що сюди входить? Це шинка, ковбаса, сосиски, бекон, інші м’ясні делікатеси, які пройшли обробку.

Усі ці продукти містять значну кількість солі. Вона небезпечна і її великий вміст може призвести до підвищеного артеріального тиску, серцево-судинних захворювань та інших проблем зі здоров’ям. Зайва сіль також може сприяти затримці рідини в організмі.

Також перероблене м’ясо містить нітрати та нітрити, хімічні сполуки, які додаються для збереження кольору, смаку та тривалості зберігання. При перетравленні нітрати можуть перетворюватися в нітрозаміни, які можуть бути канцерогенними для людини.

Також, вони містять велику кількість насичених жирів і трансжирів, наявність яких збільшує розвиток серцево-судинних захворювань, ожиріння та інших проблем зі здоров’ям.

Найкращі варіанти сніданку забезпечують енергію та зберігають ситість до обіду. Іншими словами, вони повинні містити баланс білків, жирів і вуглеводів. Лікар та health-експерт Уляна Вернер радить кілька більш здорових варіантів сніданку, які варто спробувати:

Омлет зі шпинатом, картоплею, помідорами та моцарелою

Цілозерновий тост з авокадо і яйцем

Грецький йогурт зі свіжими фруктами, горіхами та крапелькою меду

Бананові млинці з фруктами

Цілозерновий тост з вершковим сиром, копченим лососем і шпинатом

Загалом, корисний сніданок – це той, який задовольняє ваші потреби, дає відчуття ситості та задоволення. Обирайте улюблені продукти, міксуйте нові смаки та не забувайте піклуватись про своє здоров’я.

Автор: Уляна Вегнер

Залишити відповідь