Часто  ми помилково можемо вважати якийсь продукт “здоровим” та корисним. На це може впливати чимало  причин, адже реклама та перенасичення інформацією не рідко збивають нас з пантелику та не дають достатньо часу, щоб обдумати свій вибір. Звичайно, ми не можемо ділити їжу на “погану” та “хорошу”, але є продукти,  поживна якість яких перебільшена та не принесе великої користі вашому організму.

Про те, які продукти тільки здаються корисними, розповіла лікар та health-експерт Уляна Вернер.

Гранола

Гранола може здаватися корисним продуктом, оскільки вона містить  поживні речовини: клітковина, білки, вітаміни та мінерали. Її зазвичай виготовляють  із  “здорових” інгредієнтів, таких як овес, горіхи, сухофрукти та мед. 

Однак, часто виробники цього продукту додають цукор, щоб зробити його смачнішим.  Це  може бути шкідливим для здоров’я, особливо якщо часто вживати гранолу. . Також, вона може містити штучні добавки, ароматизатори та інші оброблені інгредієнти, які погіршують її харчові властивості.

Водночас, гранола може містити велику кількість жирів, зокрема насичених та трансжирів, які у великій кількості негативно впливатимуть на роботу серця. 

Манна каша

Головний недолік манної каші – це велика кількість фітину, який містить фосфор та зв’язує солі кальцію, не даючи їм засвоюватись. Ще одна з причин – глютен. Люди з целіакією (непереносимістю глютену) не можуть споживати манну кашу через його великий вміст. Якщо кожен ваш ранок починається з цієї каші, краще віддати перевагу гречаній або вівсяній. Саме вони  багаті на клітковину, вітаміни та мікроелементи. 

Сухофрукти з супермаркету

Сульфіти, які використовують для збереження свіжості готової їжі, часто застосовують в закусках із сухофруктів. Згідно з дослідженням американського коледжу харчування, вони можуть викликати алергічну реакцію. Також поширена практика замочування екзотичних фруктів у цукрових сиропах, що надає продукту додаткову солодкість і калорійність.
Крім того, сухофрукти піддають інтенсивній хімічній обробці, щоб надати їм привабливий товарний вигляд і продовжити їх термін зберігання. Для легкого перекусу, краще віддати перевагу горіхам або домашнім сухофруктам, які не будуть містити велику кількість цукру.

Проаналізувавши список, можна зробити висновоки, що ні один з цих продуктів не принесе шкоди вашому організму, помірне їх споживання цілком безпечне. Для того, щоб зробити свій раціон більш корисним достатньо дотримуватись його різноманіття. Обирайте улюблені продукти, не забувайте про овочі та фрукти. Нехай їжа приносить вам задоволення, а не страх та обмеження. 

Автор: Уляна Вернер

Залишити відповідь