Українських авторок на CampYA, запросила британська письменниця

29 та 30 липня в Лондоні відбудеться підлітковий літературний фестиваль CampYA, в якому візьмуть участь 60 авторів та авторок із усього світу і цього року вперше – дві наші сучасні українські письменниці Анастасія Нікуліна та Наталія Матолінець.

Фестиваль CampYA «народився» під час пандемії коронавірусу, щоб об’єднати й надихнути людей, які пишуть і читають книжки. Організатори кажуть, що прагнули створити простір «для всіх», де б і відомі письменники і ті, які тільки починають письменницьку кар’єру, почували себе комфортно й легко, пише LB.ua

Минулі роки до онлайн-трансляцій фестивалю підключалися читачі із понад 15 країн, щоб дізнатися про книжкові новинки, відкрити для себе нові імена в сучасній літературі, взяти участь у письменницьких воркшопах. Але цьогоріч долучитися до фестивалю можна й офлайн, бо світ пандемію пережив і дистанція між людьми скоротилася.

Наших авторок на CampYA, запросила британська письменниця і за сумісництвом організаторка фестивалю Жаклін Сильвестр. З’ясували, що для обох це стало приємною несподіванкою і дуже знаковою подією.

«Це був дуже радісний момент – до того ж, я отримала запрошення просто у аеропорту, в дорозі на письменницькі семінари в Болгарії, де виступала як спікерка. Жаклін розповіла, що запросити мене їй порадили українські книжкові блогери: тож це фактично був «вибір читачів», – каже Наталія Матолінець.

Дівчата взяли участь в онлайн-дискусії New Horizons, яка кожного року присвячується певній країні. Цього року – це Україна. Така позиція організаторів спростовує наратив про те, що «світ втомився від українців». Навпаки: світ нами надихається, заново знайомиться із нашою культурою, яка сотні років вважалася «меншовартісною». І Наталія, і Анастасія розповідали про труднощі роботи з текстом під час війни, свій письменницький досвід, видані книжки, плани на майбутнє.

Залишити відповідь