Освіта у Великій Британії – це своєрідний бренд, бо одна з найкращих у світі.

У Британії для абітурієнтів розпочалася основна вступна кампанія. Тепер українці, які приїхали до Британії під час війни, мають переваги при вступі у вузи.

Які саме переваги і що потрібно зробити українцям, щоб вступити до британських університетів чи коледжів, розповіла в інтерв’ю Networkua.com АЛЛА ІВАНОВА, директор компанії EDUFLOW, яка надає консультації з отримання освіти в Англії і допомагає абітурієнтам при вступі.

Розкажіть, будь ласка, про переваги навчання у британських університетах та що робить освіту в Великій Британії такою привабливою для українців?

Освіта у Великій Британії – це своєрідний бренд, бо одна з найкращих у світі. Дипломи, отримані в цій країні, дуже цінні на міжнародному ринку праці, тому багато роботодавців охоче приймають випускників британських університетів. Адже британські виші забезпечують підготовку висококласних фахівців.

Які переваги для навчання у британських університетах наразі отримали українські біженці?

Українці, які мають документ, що підтверджує статус у Великій Британії за українською схемою гуманітарної підтримки, можуть кваліфікуватись як “home students”. Це означає, що вони мають право на деякі пільги, які надаються локальним студентам. Зокрема, це стосується доступу до програми фінансування “Student Finance”. Крім того, оплата навчання значно нижча, ніж в “international students”.

Розкажіть, коли в університетах Британії починається вступна кампанія і які документи потрібні для вступу до університетів?

Зараз найгарячіша вступна кампанія, тому що вересень – це класичний старт навчання в усьому світі, у тому числі у Британії. Однак вступати можна протягом року, залежно від університету та програми.

Звісно, для вступу основна умова – це знання англійської мови. Треба мати середній рівень англійської мови B2 level. Але навіть якщо рівень англійської нижче – все одно є можливість вступити до вищого навчального закладу.

Щодо документів для вступу до британських університетів, то українцям знадобиться: паспорт, дозвіл на проживання у Великій Британії чи студентська віза, диплом, що підтверджує освіту, здобуту в Україні та мотиваційний лист.

Для вступу на магістратуру також потрібно надати диплом бакалавра, академічний транскрипт, студентське резюме, портфоліо (для творчих програм) тощо.

Втім, кожен вищий навчальний заклад потребує різний набір документів. Ознайомитись з умовами вступу до окремого навчального закладу Великої Британії можна на спеціальній єдиній платформі.

Чи можуть українські студенти розраховують на якусь фінансову підтримку, адже вартість навчання у британських вузах досить висока?

Ціна на вищу освіту (бакалавр) £9 250 на рік, коледж – від £6000 на рік. В Англії не існує безкоштовної освіти. Але  українські біженці отримали доступ до програми фінансування “Student Finance”. Це кредитне навчання, яке раніше було доступне тільки британцям та особам із резидентським статусом. Завдяки статусу “home students” українці тепер мають можливість отримати цю фінансову підтримку, що дозволяє повністю покрити вартість навчання та проживання. Це дуже цінна можливість для українців, які раніше не мали таких фінансових пільг.

У чому особливість програми фінансування “Student Finance”? Яким чином вона допомагає студентам та яким умовам треба відповідати, щоб скористатися цією підтримкою?

Для програми “Student Finance”  студентам потрібно подати онлайн-заяву. Вона дає змогу вступити в університет та покрити вартість навчання. Наприклад, “Student Finance” в університетах Лондона  – це 13 тисяч фунтів на рік допомоги. Гроші надходять на картку.

 Цей кредит повертається частинами лише після того, як випускник вузу має офіційний робочий контракт у Великій Британії за спеціальністю, за якою закінчив університет.  Списання певної частини коштів здійснюється після того, як людина починає заробляти понад прожитковий мінімум.  Зазвичай, цей кредит не повертається повністю.

Ми допомагаємо українським студентам отримати програму “Student Finance”  . Більшість українців, які вступають в університет з нами, не сплачують самі за навчання, вони отримують цю допомогу. Дуже часто для студентів ці гроші навіть вирішальні.

Чи можна самостійно розібратися зі вступом до британських вузів, чи потрібно звертатися до фахівців?

Британська система навчання відрізняється від української, тому консультація не завадить. Краще знайти для себе консультанта, який допоможе вам  адаптуватись і вступити в університет. У нашій компанії є люди, які займаються кар’єрним консультуванням, допомагають вирішити  проблеми при вступі в університет.

Також допомагаємо зібрати пакет документів для вступу, консультуємо з цих питань і надсилаємо на e-mail, за бажанням у декілька закладів.

Після цього абітурієнта запрошують в університет на інтерв’ю та іспит. Ми також готуємо до інтерв’ю. Усі наші консультації безкоштовні.

Які, на вашу думку, найпопулярніші спеціальності серед українців при вступі в університети Британії?

Українцям зараз реально вступити у вузи Британії і навчатися там. Через війну ми маємо майже такі самі права, як у британців. Тому кількість абітурієнтів зросла. Зараз найбільш популярні спеціальності серед українців – це комп’ютерні науки, психологія, бізнес, юридична сфера.

Які поради ви можете дати зараз абітурієнтам українцям, які вирішили вступити у вузи в Британії?

Як це не дивно звучить, але варто складати ЗНО, яке запроваджено в українських школах. Іноді британські університети його просять подивитись, бо вже дізналися, що це таке.

При вступі в університет варто подумати і не поспішати. Тут трішки інший менталітет. Люди іноді чекають рік-два, щоб визначитися зі своєю майбутньою професією. В університет можна вступати від 18 до 60 років, тому багато людей вступають вже після 30 років.

З британським дипломом можна і в Україну повернутися, якщо захочете, але вже будете мати класну освіту, щоб відбудовувати Україну.

1 Коментарі

Залишити відповідь