Якого графіку потрібно дотримуватися.

Останні рекомендації лікарів — сомнологів, кардіологів, неврологів — спати щонайменше 7-8 годин на добу, щоб зберегти здоров’я серця і судин, нервової системи, уникнути ризику ожиріння та діабету другого типу, інформує Ukr.Media.

Але вчені Гарвардського університету провели дослідження і переконалися, що можна безпечно для здоров’я скоротити сон на годину-другу, що для активних і надмірно зайнятих людей може виявитися чудовим подарунком. Тільки є умова: потрібно спати правильно.

Фахівці з еволюційної медицини поставили масштабний експеримент — виявилося, що те, як ми висипаємося, залежить не від тривалості сну, а від розпорядку дня і штучного світла.

У результаті, якщо дотримуватися простих рекомендацій, можна якісно висипатися за 6-7 годин без підвищених ризиків хронічних захворювань, виникнення проблем із зайвою вагою і порушень психіки.

Ось ці прості правила:

  1. Спіть у повній темряві.
  2. Відкладіть ноутбук і смартфон за кілька годин до сну.
  3. Лягайте спати завжди в один і той самий час (навіть у вихідні, у відпустці та у свята). У який саме час — не настільки важливо, важливіше регулярність і графік.

Залишити відповідь