Щонайменше 200 тисяч російських військових загинули або зазнали поранень від початку повномасштабного вторгнення в Україну.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це під час засідання Ради Безпеки ООН заявив політичний координатор Постійного представництва Великої Британії Фергус Екерслі.

“Росія посилає на смерть тисячі своїх молодих чоловіків. За приблизними підрахунками, більш як 200 тисяч російських військових було вбито чи поранено в Україні”, – сказав він.

Екерслі наголосив, що Росія тероризує українців, “одночасно завдаючи страждань власному народу та мільйонам людей по всьому світу.” “На цьому тлі Україна не має іншого вибору, окрім як скористатися своїм правом на самозахист, відповідно до Статуту ООН. Україна веде війну за національне виживання й захищає право усіх держав на життя без страху агресії”, – зазначив британський дипломат.

Він додав, що єдиний шлях до тривалого миру в Україні – це “припинення президентом Путіним свого незаконного вторгнення й виведення усіх підрозділів, що продемонструє його готовність обговорювати умови миру, які поважатимуть Статут ООН”.

“Росія почала цю війну, й Росія повинна її припинити, поки не спричинила ще більше страждань”, – підсумував координатор представництва Британії при ООН

Як повідомлялося, РФ зажадала проведення засідання Ради Безпеки ООН в понеділок для звинувачень України в нібито систематичному використанні терористичних методів, які заважають мирному врегулюванню конфлікту.

Понеділок – останній день липневого головування Великої Британії у Радбезі. У серпні в цьому органі головуватимуть Сполучені Штати.

Залишити відповідь