Українка з Києва переїхала у Лондон та розпочала новий шлях у роботі фотографа.

Катерина Ярименко – професійна українська фотографиня, яка тікаючи від війни, переїхала жити у Лондон. Вона одразу знала чим буде займатися у Британії. Адже любить створювати світлини та «горить» цим вже багато років. Саме через фото дівчина показує історії людей. Про переїзд у Британію, творчий шлях, власний бренд одягу та повернення в Україну вона розповіла журналістам NetworkUA.

«Переїзд у Британію я не розглядала взагалі. У планах було й далі жити в Україні, займатися фотографією, розвивати бізнес. Але війна усе змінила», – згадує дівчина.

Катерина родом з Києва. Вже 10 років займається фотографією. В основному вона працює над сімейними, весільними та портретними зйомками. Каже, почала фотографувати, бо подобалось. Спочатку робила фотосесії подругам, вже потім купила хорошу техніку і почала займатися цим професійно.

«Тим, хто тільки розпочинає кар’єру, раджу не боятися фотографувати. Знімайте, те що вам подобається. Можете безкоштовно робити фотосесії, бо так у вас буде багато практики й з часом можна стати професіоналом своєї справи», – додає вона.

Дівчина змінила професію банкіра на фотографа. І не шкодувала, адже розпочала займатися улюбленою справою, яка й досі її надихає. Проте, після 24 лютого 2022 року все змінилося.

«У Києві, я жила дуже близько до Ірпеня, а там, як відомо, були запеклі бої, тому ми з батьками боялися, що в Києві буде таке саме. Ми чули багато вибухів і прийняли рішення їхати з міста. Батьки поїхали в інший регіон України, а я переїхала до подруги у Латвію. Жила певний час там, а вже потім дізналася про спонсорську програму, яка дає змогу українцям приїхати до Великої Британії. Обрала для себе одразу Лондон, бо була в цьому місті раніше і загалом розуміла, яким буде моє життя тут. Мовою я володіла добре, тому знала, що з цим проблем не буде», – розповіла співрозмовниця.

Вона також зауважила, що перші непорозуміння виникли у перший місяць, коли потрібно було вирішити всі питання з документами. Фотографиня розповідає, що британці зустріли її дуже добре. Вони підтримували та були привітні.

«Від них завжди була відчутна допомога українцям. Напевно, це через те, що вони також пережили складні воєнні часи, і розуміють наскільки нам  зараз важко. Я ще не зустрічала серед інших іноземців таких людей, як британці, які б настільки добре відносилися до українців. Вони допомагають Україні, й разом з нами співпереживають», – додає Катерина.

Вже під час другого тижня перебування у Лондоні дівчина почала фотографувати. Допомогли в цьому їй соцмережі, де вона запрошувала людей на зйомки.

«Я публікувала оголошення в різних групах, писала на своїх сторінках у соцмережах про можливість фотосесії у Лондоні. І тоді люди більше дізнавалися про мене й, відповідно, зйомок ставало більше. До мене приходять не тільки британці й українці, часто моїми послугами користуються і представники інших національностей. А загалом, в Британії не настільки популярні фотосесії, як в Україні. Я взагалі фотографую у жанрі «lifestyle», весілля, й «love stori» й особисті зйомки роблю. Найбільше люблю фотографувати людей у їх власних оселях. Тоді вони більш розслаблені й розкуті. Але все ж таки більшість моїх клієнтів хочуть фото біля відомих місць у Лондоні. Найпопулярнішими серед них є Біг-Бен, колесо огляду, Тауерський міст», – продовжує фотографиня.

Щодо заробітку, то за словами співрозмовниці,  він майже однаковий. Як у Британії, так і в Україні – великої різниці немає.

Також Катерина Ярименко має власний бренд одягу. Вона розповіла, що ще на початку війни цей бізнес пережив нелегкі часи. Адже все виробництво, яке розташоване у Чернігівській області, зазнало обстрілів росіян та було майже зруйноване. Працівників врятувала сусідня будівля, яку обстріляли, а люди, на щастя, не постраждали. З часом вдалося все відновити та налагодити. Хоч зараз також є певні проблеми у ведені цього бізнесу.

«Зараз важко розвивати свій бізнес в Україні. Є проблема з поставкою тканин. Раніше в нас був білоруський льон, зараз, звісно, шукаємо йому заміну. Також багато людей виїхали з України, а це могли б бути потенційні клієнти. Через це попит на речі значно знизився», – зізнається Катерина.

Є ще дещо, що любить співрозмовниця – це подорожі. Вона вже побувала в багатьох країнах. Ідея ж створення власного бренду одягу виникла під час того, як дівчина жила два роки на Балі.

«Нещодавно я повернулася з Майорки. У кожну свою подорож я беру речі свого бренду. Таким чином я просуваю його за межами України», –ділиться дівчина.

У Катерини Яременко досить амбітні плани . Проте, головним для неї зараз є поїздка в Україну.

«Планую поїхати в Україну в серпні. Але дуже переживаю, бо не була там від початку повномасштабного вторгнення. Особливо, коли розмовляючи з батьками, чую повітряну тривогу, тоді огортає страх . Хочу поїхати, щоб розробити та запустити нову колекцію одягу. Після цього, я знову повернуся у Лондон. Як буде надалі? Не знаю, це дуже складне питання для мене. Можливо, буду працювати на дві країни: Україна – Британія. Оскільки в Лондоні заплановані зйомки і мене чекатимуть мої клієнти. Фотографія — це моя справжня пристрасть, і найбільша моя місія — показати людям їх красу. Я хочу щоб мої фото не просто залишалися людям, як спогад, а щоб вони їх завжди плекали, як щось особливе».

Авторка: Оксана Середюк

Залишити відповідь