Українські футболісти у Лондоні.  Вже сьогодні на стадіоні “Стемфорд Брідж” відбудеться благодійна гра Game4Ukraine. Її організували амбасадори фандрейзингової платформи UNITED24 Андрій Шевченко та Олександр Зінченко. Таким чином хочуть зібрати кошти на відбудову Михайло-Коцюбинського ліцею у Чернігівській області.

Зважаючи на таку вагому подію для України та Англії, журналісти Network.Ua поцікавилися як же розвивається місцевий футбол у «тилу». Про розвиток цього виду спорту на місцях поговорили з гравцем ФК «Прикарпаття – ЗСУ», одесита Сергія Швеця.

Фото: Назар Тимків

-Незабаром відбудеться матч на підтримку України і українців Game4Ukraine. Матч пройде у Великій Британії. Що скажете про такі дії  Андрія Шевченка та Олександра Зінченко, зокрема організацію такої масштабної благодійної події?

Я підтримую Олександра Зінченка і Андрія Шевченка, адже два хороших спортсмени і великі патріоти України зберуть багато українських вболівальників у Великій Британії і ще більше наших земляків біля екранів телевізорів. Саме це вкотре об’єднає наше суспільство. І ще раз доведе, що наша нація є непереможною. Також я впевнений, що у результаті матчу зберуть чималу суму для  донатів. Я особисто буду дивитись трансляцію. Маю надію на продовження таких благодійних ініціатив з боку спортсменів-футболістів.

– З міжнародною ситуацією у футболі все зрозуміло. А як щодо місцевого рівня? Яка зараз ситуація?

Фото: Назар Тимків

На місцевому рівні все складається більш-менш добре. І це завдяки Збройним Силам України, які дають змогу нам  проводити матчі і згуртовувати цим націю. Адже футбольні фанати  — це вже як друга родина. Звісно, що через сирени і тривоги не все буває як би хотілось. Наприклад, під час футбольних зустрічей немає перерв. Проте, попри ці складнощі, ми все таки можемо займатися улюбленою справою.

-Ми з Вами зараз на заході країни. Тут Ви граєте за місцеву команду «Прикарпаття-ЗСУ». Проте, те, що ми в тилу, не означає, що ми в цілковитій безпеці. Чи проводили Вам та Вашим колегам по команді інструктажі щодо дій у екстрених випадках? Якими будуть Ваші персональні дії?

Безсумнівно, нам керівництво проводило інструктаж щодо того як потрібно діяти  в екстрених випадках. Ми завжди командою під час тривог, якщо нам випадає перебувати у цей час на футбольному полі, спускаємось в укриття. Також кожен гравець знає правила з техніки безпеки. Ми всі з розумінням ставимось до того, що відбувається в Україні.  І я думаю, що без вагань, кожен з нас , якщо у тому буде потреба, піде захищати країну від окупанта. Бо боронити рідний край, то обов‘язок кожного громадянина України.

-Чи підтримуєте контакт з колегами по спорту, які грають закордоном. Для прикладу в Англії. Як ставляться там до них з врахуванням воєнного стану в Україні?

Фото: Назар Тимків

Так,  з колегами я підтримую зв‘язок. Наших спортсменів закордоном дуже цінують – і з професіональної точки зору, і з персональної. Особливо наші британські друзі активно підтримують українських футболістів. Хлопці старанно працюють на імідж України і щоразу донатять чималі суми на ЗСУ. Проте, особисто я не планую покидати Батьківщину до закінчення війни. -А чи можливо зараз професійному футболісту під час вторгнення покинути Батьківщину? Чи траплялися такі ситуації з кимось з колег і за яких умов?

Фото: Назар Тимків

Я не знаю, хто виїжджає з країни якимось нечесним шляхом. На щастя, серед мого оточення таких особистостей не траплялось. Звісно, є футболісти у яких так склалась кар‘єра і вони можуть бути кориснішими за межами України. Не вважаю цей факт поганим, адже, гадаю, що при необхідності, хлопців повернуть на Батьківщину. Кожен із нас має невтомно працювати на Перемогу. Бо навіть в умовах війни ми показуємо наскільки ми сильна, потужна нація. І розвиток місцевого футбольного спорту в такий важкий час є тому підтвердженням.

Додамо, благодійний матч розпочнеться о 20:00. Його транслюватимуть у понад 200 країнах.

Авторка: Марися Томашевська

Залишити відповідь