Весела, усміхнена, балакуча, але при цьому надзвичайно сильна. Христина ОХІТВА – заслужена співачка України, яка є родом із Чернівців. Христина є солісткою ансамблю «Пісні і танцю  Збройних сил України». За її спиною понад 500 концертів на передовій лінії фронту. Це не просто концерти у філармонії, чи то будинку культури, це концерти просто посеред полігону, десь за два кілометри від лінії зіткнення із супротивником.

Кореспондентка networkua.com поспілкувалася із Христиною Охітвою та дізналася подробиці таких концертів.

– Народилася та виросла я у Чернівцях, тут почала займатися творчістю у провідних наших майстрів. Після закінчення школи, переїхала до Києва. Там вступила до університету культури. Коли була на другому курсі, мене запросили до ансамблю «Пісні і танцю ЗСУ». Вже 18 років я є солісткою цього ансамблю.  Так, як я родом із Буковини, це і відображається у моїй творчості. Мене надихали наші гори, наші краєвиди, цим всім я надихалася із самого дитинства, – ділиться Христина.

Від 2014 року Христина неодноразово їздить до наших військових на передову, де дає концерти. Інколи в а-капело, а інколи під баян.

–Найважливіша публіка для мене – наші захисники. Ці емоції не передати словами. Від 2014 року я дала приблизно 500 концертів на передовій. Очі захисників – це щось неймовірне, це наскільки вдячна публіка, що для мене – це честь. Співаю не тільки авторські пісні, а й відгороджую українські давні композиції, також співаю пісні Володимира Івасюка. З 2014 року я одна давала концерти, також доєднувалися  творчі колеги. Наші концерти бувають різні: інколи на базах, де перебувають військові, на полігонах, тоді співаю а-капельно, або ж під баян. Ці концерти переважно на першій лінії фронту, ми бачимо реальну картину. Можу сказати точно те, що мені не страшно, страху ніколи не було. Я бачу наших захисників і як вони патріотично налаштовані. Це дуже надихає,  – розповідає Христина.

Христина зізнається, що після кожного концерту емоції зашалюють, велике здивування викликають сльози наших захисників.

–Після концерту наші хлопці підходять зі сльозами на очах та дякують, кажуть, що складається таке враження ніби побували вдома. Вони у цей момент, десь думками були поруч із своєю родиною. Ми повністю об’їхали Донецьку область, Луганську та Миколаївську. З 29 лютого минулого року, ми постійно знаходимося на передовій. За спиною: Ізюм, Костянтинівка, Бахмут, Слов’янськ, Добропілля. Певно немає такого містечка, куди б ми не їхали. З усього ансамблю їздить десять чоловік, бо військові не можуть прийняти велику кількість людей, через заходи безпеки. Їдемо щомісяця на Донеччину.

Христина переконана, що такі концерти є вкрай важливими, адже це піднімає бойовий дух військовослужбовців.

–Є звісно, «диванні експерти», які говорять: «Ой, навіщо це потрібно?!» Можу сказати одне, щоб мене зрозуміти, потрібно бути там і бачити настрої емоції та надзвичайну вдячність від військових. На передовій відчуваю себе, як вдома, страху немає. З 28 лютого ми активно проводили концертина блокпостах, у метро, де ночували люди. Щоразу, коли ми приїжджаємо з передової, то отримуємо безліч відгуків від наших військових. Це слова вдячності, багато хто пише: «Приїжджайте!» і це для мене найважливіше. Атмосфера на концертах – надзвичайна, є випадки, коли хлопці підтанцьовують навіть поранені. Пам’ятаю випадок, коли хлопці з усієї України підписали прапор для Валерія Залужного і в нас була почесна місія передати цей прапор Головнокомандувачу. Знаю точно, що буду їхати до наших захисників до тих пір,  поки не закінчиться війна. А далі ми будемо співати про нашу перемогу! – підсумовує Христина.

Довідка

Христи́на Микола́ївна Охі́тва — українська співачкаЗаслужена артистка естрадного мистецтва України (2011). Заслужена артистка України (2018). Солістка ансамблю пісні і танцю Збройних Сил України. Член Асоціації діячів естрадного мистецтва України, доцент кафедри академічного і естрадного вокалу та звукорежисури Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв. Нагороджена близько 100 дипломами в галузі музики.

Залишити відповідь