Наскільки це тривала процедура і що варто обов’язково врахувати при обміні документа

Українцям не потрібно міняти посвідчення водія на британське після 12 місяців перебування в країні. Їздити із українськими правами можна 36 місяців.

Протягом першого року у Великій Британії можна використовувати українські права для керування автомобіля «автомат» та «механіка», якщо в ліцензії не зазначено обмеження. З 2021 року водійські права, видані в Україні, можна обміняти на британські без проходження тестування.

Нова норма стосується українців, які перебувають у Великій Британії за однією з візових схем (українська сімейна схема, спонсорська схема “Будинки для України” та українська схема продовження). При переході на інший тип візи – наприклад, Skilled Worker – право керувати з українськими посвідченнями залишиться.

Правило поширюється на Англію, Шотландію та Уельс.

Після закінчення терміну дії розширеної візи, через 36 місяців, потрібно скласти іспит з водіння в країні.

Уже за наявності британських прав із водіїв можуть зняти бали за порушення правил дорожнього руху. Зараз за наявності британських прав із вас можуть зняти 3 поінти за перевищення швидкості, плюс це відразу ж відобразиться на вартості страховки. З українськими правами такі правила не застосовуються.

І хоч є низка переваг з українськими правами, але попри те, українці все ж намагаються їх змінити.  Основна причина – з’являється метод ідентифікації в державних органах Британії та онлайн. 

Сергій Т. вже змінив своє українське посвідчення водія на британське. Він поділився досвідом, наскільки це тривала процедура і що варто обов’язково врахувати при обміні документа.

Перший крок, необхідно у поштовому відділенні взяти форму для заповнення на обмін водійського посвідчення. Онлайн це зробити неможливо. Усі пункти у формі обов’язково заповнюють. Був важливий нюанс – під фото, яке відправляв зі своїми документами, громадянин Великобританії мав залишити свої паспортні дані, підпис та номер контактного телефону. Це є свідченням для британського уряду, що у мене є поручитель у цій справі.

Наступний важливий момент – відправлення документа, який підтверджує особу. Необхідно надіслати візу або паспорт. Я цього вперше не зробив, а відправив лише заповнену форму. Через два тижні мені прийшло повідомлення, що я зробив помилку і обов’язково повинен надіслати паспорт або візу. І я відправляв візу. Це, звісно, острах, тому що документ може втратитися. Тому я замовив спеціальну доставку, яка коштувала 60 фунтів. Але вже наступного дня лист потрапив у компанію. Після цього я чекав майже місяць оформлення документів.

Коли повернули мою візу, був  і лист, де повідомили що права отримаю найближчим часом. Офіційний термін видачі документів – 14 днів, фактично через 10 днів я отримав британське посвідчення водія. Жодних тестів чи іспитів не складав. Але форма для заповнення є нелегкою і потрібна консультація людини, яка це вже раніше робила».

Серед основних переваг, які українці отримують з британськими правами, є можливість отримати ідентифікаційний документ. Також буде дешевшим страхування авто. Крім того, це допоможе людям для подальшої роботи в Англії. Буде доступ до більшої кількості вакансій, якщо вони вимагають наявність саме британських водійських прав.

За останніми правилами, при зміні водійських посвідчень поручитель не потрібен. Але варто врахувати, що у водіїв у такому разі втрачається стаж і категорії, надають лише категорії А, В.

Залишити відповідь