Здорове харчування є однією із основних складових якісного життя. Воно впливає на наше фізичне та психічне здоров’я, забезпечуючи енергію для повсякденної діяльності та підтримуючи імунну систему. Однак, підвищення стресу в процесі зміни харчових звичок може зруйнувати наші плани та вплинути на результати. 

Про те, як легко та поступово перейти на здорове харчування журналістам Network UA розповіла лікарка та health-експертка Уляна Вернер.

Відкрийте для себе нові продукти поступово

Одна з найпоширеніших помилок, яку роблять люди, коли хочуть змінити свої харчові звички – раптово змінюють усі продукти у своєму раціоні. Такий перехід може викликати стрес і невдоволення, що може вплинути на мотивацію продовжувати здоровий спосіб життя.

Краще поступово вводити нові продукти в раціон, давати організму час звикнути до нових смаків і текстур. Наприклад, додавайте один новий овоч або фрукт щотижня, чи  спробуйте новий вид рослинного білка, такий як тофу чи кіноа. Поступові зміни зроблять процес переходу менш стресовим і більш успішним.

Зосередьтесь на різноманітності та балансі

Збалансоване харчування – це ключовий аспект здорового способу життя. Раціон, який має різноманіття продуктів та живильних речовин, знижує ризик розвитку хвороб, таких як серцево-судинні захворювання та діабет.

Замінюйте нездорові вуглеводи (прості цукри та рафіновані продукти) на комплексні, такі як цільнозерновий хліб та паста. Додайте різноманітні овочі та фрукти, які містять багато вітамінів та мінералів.

Обирайте нежирні джерела білка. Наприклад,  рибу, яловичину, курку,  тофу та молочні продукти.

Не забувайте про воду

Гідратація – важливий аспект здорового харчування. Вода має велике значення для підтримки оптимальної функції організму, тому намагайтесь пити достатньо щодня. Недостатня гідратація може призвести до загальної втоми, зниження працездатності та погіршення фізичної форми.

Замість газованих напоїв та напоїв із великою кількістю цукру, обирайте воду, молоко або натуральні соки. 

Не забувайте про задоволення

Хоча здорове харчування є важливим, це не означає, що ви повинні відмовлятися від улюблених страв або ласощів. Заборона на їжу, яку ви любите, може призвести до почуття обмеженості, а пізніше – до зривів та відчуття невдачі.

Важливо дозволяти собі час від часу насолоджуватися улюбленими стравами, але зберігати баланс та не переїдати. Закрийте свою потребу у солодощах, обираючи фрукти або темний шоколад з високим вмістом какао, який також має корисні властивості для здоров’я.

Перехід на здорове харчування може бути приємним та ефективним, якщо слідувати простим крокам. У цьому переконана лікарка та health-експертка Уляна Вернер. За її словами, поступові зміни, різноманітність продуктів, водний баланс та задоволення від їжі допоможуть зробити цей процес менш стресовим і довготривалим. Пам’ятайте, що кожен має свій власний шлях до здорового способу життя, тому враховуйте власні потреби та можливості для досягнення успіху у зміні харчових звичок.

Авторка: Уляна Вернер

Залишити відповідь