У Раді пояснюють це тим, що в ряді країн Європи діти до 18 років не можуть пересуватися без супроводу батьків.

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект, яким забороняється самостійний виїзд за кордон неповнолітнім до 18 років. Законопроект “Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо захисту прав дітей при тимчасовому виїзді за межі України” (реєстраційний номер  9480) внесла до парламенту група з 8 народних депутатів, серед яких Євгенія Кравчук, Микита Потураєв, Юрій Павленко, пише УНІАН.

На сьогодні статтею 313 Цивільного кодексу передбачено, що особа, яка досягла 16 років має право на вільний самостійний виїзд за межі України. Тобто на сьогодні діти від 16 до 18 років можуть самостійно виїжджати за кордон.

Законопроектом пропонується внесення змін до Цивільного кодексу. Ними передбачено, що право на вільний самостійний виїзд за межі України дитина набуватиме після досягнення повноліття, тобто 18 років. Дитина, яка не досягла вісімнадцяти років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), прийомних батьків, батьків вихователів, опікуна, піклувальника та у супроводі одного з них або іншої уповноваженої ними особи.

В пояснювальній записці до законопроекту сказано, що з початку повномасштабного вторгнення Росії мільйони українців, серед яких і діти, рятуючи своє життя, покинули небезпечні регіони і виїхати за межі України.

Водночас, як йдеться у записці, в переважній більшості країн Європи пересування дітей без супроводу батьків (законних представників) до досягнення ними 18 років забороняється. Наводиться приклад, що законодавством Італійської Республіки закріплено юридичний термін  “неповнолітній іноземець без супроводу батьків” і до них віднесено всіх іноземців віком до 18 років, які прибули до Італії без супроводу батьків. Також сказано, що за польським законодавством особа, якій не виповнилося 18 років, не може залишатися без догляду.

Залишити відповідь