Також співачка планує відкрити школу гри на бандурі у Британії

«Моя Україна – сильніші станемо, я вірю, я знаю, з коліна станемо, я вірю, я знаю надія жива, бо в наших серцях ти єдина одна…» – пісню «Моя Україна» українська співачка Ека (Катерина Царькова) написала ще у 2014 році. Але слова пісні досі актуальні. 

“Написала пісню “Моя Україна” чотири роки тому, після Революції Гідності і коли почалася війна на Донбасі. Але склалось так, що вона вийшла більш актуальна сьогодні і як пророцька. Скільки б її граю, співаю на мітингах у різних країнах, пісню завжди тепло сприймають. Ця пісня подобається, вона має силу об’єднання”, – каже Ека.

Зараз співачка виступає на благодійних концертах у Британії і популяризує свій улюблений інструмент – бандуру. Більшість звикли, що бандура це народний інструмент. Але Ека вважає, що сприймати бандуру тільки як народний інструмент це недостатньо, у нього є багато технічних можливостей грати і сучасну музику також.. Тому де б вона не була, несе із собою культуру України, яку співає у своїх піснях та звучанні бандури. 

“Моя місія – це познайомити світ і з бандурою, автентичним інструментом , який було створено саме в Україні, який несе в собі всю культуру і сутність української душі. А також показати сучасні властивості цього інструменту, що на ньому можна грати і сучасні пісні, в різних жанрах – поп, рок, блюз, джаз, електронну”, – переконує співачка.

Показала зовсім іншу музику на бандурі”

Ека одна з перших українських співачок, яка вирішила, що бандура має звучати по-сучасному і цієї позиції притримується досі. Тому її виступи завжди неординарні. 

“Я родом із Запоріжжя, навчалася у Запорізькому музичному училищі. І коли 2007 року у місто приїхали з відомим шоу «Караоке на майдані». Я собі сказала, що я або виграю, або взагалі не варто йти на виступ  – і я виграла. Потім потрапила на шоу «Шанс». Заспівала і заграла на бандурі пісню Тіни Кароль «Ніченька», – розповідає Ека. – Сучасні пісні під бандуру так ще ніхто не виконував. Я на шоу показала зовсім іншу музику на бандурі.

Катерина продовжила навчання у Київському університеті культури і мистецтв по класу бандури. А потім життя привело її до сонячної Італії, де прожила багато років. 

“Поїхала в Італію і трохи відійшла від бандури, музики. Десь три роки я цим не займалась, – згадує Ека. –  А після Революції Гідності щось у мене всередині змінилося, я усвідомили, що бандура – це наше українське коріння. Поступово почала повертатися до бандури з різними проектами. Це були роки моєї посиленої творчої праці”.

Переклала гімн України італійською мовою

Ека єдина, хто переклав гімн України італійською мовою, відео якого розповсюдили по всій Італії і воно набрало більше, ніж 300 000 переглядів. Це допомогло Еці стати відомою серед усієї української діаспори. Талантом Еки захопився всесвітньо відомий 

Саме в Італії Ека написала пісню «Моя Україна» разом з україномовним репером Міхою Невідомським. Вона об’єднала у відеокліпі українську діаспору в Італії. В ідею відео увійшов флешмоб, в якому взяли участь українці з 12 найбільших міст Італії. Вийшовши на головні площі своїх міст, вони заспівали приспів цієї пісні на знак єднання. 

Також брала участь у багатьох фестивалях, конкурсах, івентах, виставках, культурних заходах, організованих, як українцями, так і італійцями.  

Талантом Еки захопився і всесвітньо відомий оперний співак Andrea Bocelli, який був знайомий з бандурою, і ,перший раз торкаючись до неї, зміг зіграти відому мелодію. Італійський тенор заспівав з Екою відому “Hallelujah” Леонарда Коена, відмітивши музичні здібності і талант бандуристки. 

Планує відкрити школу гри на бандурі у Лондоні

Минулого жовтня Ека переїхала до Британії, а з червня живе у Лондоні, де планує відкрити школу гри на бандурі. Ека не вважає себе класичною бандуристкою, завжди намагається робити свої виступи цікавими, неординарними, щось додавати до своєї творчості.

Ека виступала у Лондоні на площі Trafalgar Square, де заспівала у великому концерті разом з Джамалою та Антитілами. Також активно виступає по всій Англії на благодійних концертах в підтримку України і на різних культурних заходах.

“Я приймала участь у концертах громадської організації «Лондон-Євромайдан», які постійно організовують мітинги на підтримку України. Було багато благодійний концертів фонду «Бабуся Галина», який створили на початку війни. Також виступала для українських військових, що тренуються у Британії, щоб підтримати їхній дух. І пісня «Моя Україна» їм дуже сподобалась”, – розповідає Ека.

У Лондоні Ека планує відкрити першу школу сучасної гри на бандурі, такого ще ніхто ніколи не робив. Особливістю школи буде те, що учні зможуть навчитися гри не лише у класичному народному стилі, а у й у сучасному стилі. 

“Виступала з бандурою у різних країнах, іноземці вражені цим інструментом. Я подумала, якщо додати чогось цікавого, сучасного, то, можливо, і наші діти почнуть цікавитися цим інструментом, пишатися, що він український, повернуться до коріння. Щоб залучити дітей, їм має бути цікаво, тому і методика викладання, і репертуар буде більш альтернативним, сучасним та дуже цікавим, – пояснює Ека. – У Лондоні багато українців і вже багато мене питали, чи буду викладати. На кількох майстер-класах по бандурі, я бачу, що людям цікаво, тому вирішила, що це може бути цікаво і дітям”.

Презентує авторський альбом “My name is Ukraine” 

У жовтні Ека хоче презентувати перший авторський альбом “My name is Ukraine”. Це буде міні-альбом на 5 пісень.

“Мій альбом — це міні-візитна картка України. Моя розповідь про Україну через музику, – каже Ека. – Альбом є в жанрі “world music”, пісні написані як українською так і англійською. Хочу показати, що музика – це універсальна інтернаціональна мова, що об’єднує людей.

Альбом “My name is Ukraine” вийде на всіх музичних онлайн платформах, такі як Spotify, I-tunes, Google Play music та інші. Планую презентувати його 1 жовтня на відомому великому фестивалі в Борнмуті Art of the Sea Festival. Мене запросили туди, щоб представити Україну. Я познайомлю британців ближче з українською культурою.

Ека розповідає, що на свої концертах дуже часто бачить людей, які плачуть. Звуки бандури розчулюють навіть іноземців.

“У червні  їздила на північ Англії з концертом. І британці дуже гарно сприйняли виступ на бандурі. Коли співала під бандуру пісню «Imagine» Джона Леннона, деякі люди плакали. Коли українці плачуть, це може бути через сум за домом, війну. А от англійці чому плачуть? Насправді вібрації бандури дуже сильні і вони торкаються самої душі. Сподіваємось, що дедалі  більше людей буде дізнаватися у світі про українську бандуру. Я не знаю, чому досі у світі мало знають бандуру. Хотілося би, щоб більше людей дізналися про цей чарівний інструмент і я докладатиму для цього максимум зусиль, щоб популяризувати бандуру та українську культуру”.

2 Коментарі

Залишити відповідь