Також високий відсоток внутрішньо переміщених осіб хочуть повертатися у рідні міста

76% українських біженців мають намір повернутися додому, а 15% заявили, що твердо бажають переїхати назад в Україну.

Про це розповіла на основі дослідження заступниця представника Агентства ООН у справах біженців в Україні Карен Вайтінг, пише NV.

Вона зазначила, що високий відсоток бажання повернутися додому мають і внутрішні переселенці.

«Що стосується різних намірів біженців і внутрішньо переміщених осіб, я думаю, що вони досить схожі. 76% біженців і 82% внутрішньо переміщених українців мають намір повернутися додому. І близько 15% як біженців, так і внутрішньо переміщених українців кажуть, що хочуть повернутися додому впродовж наступних трьох місяців, цей відсоток залишається відносно стабільним упродовж 2022 і 2023 років», — зазначила Вайтінг.

За її даними, спостерігається стійке бажання українців повернутися додому. Що стосується переселенців, то той, хто хоче інтегруватися, дедалі частіше знаходить можливості для цього.

«Ми бачимо, що місцева влада в низці західних і центральних областей докладає зусиль для внутрішньо переміщених осіб до послуг управлінь соціального захисту, а також до шкіл і ринку праці», — розповіла представниця ООН.

Вайтінг зазначає, що місцеві громади не лише вітають переміщених людей, а й дедалі частіше розглядають це як можливість розбудовувати громадські центри, інтеграційні хаби для покращення засобів для існування та можливостей для працевлаштування.

Залишити відповідь