Багато людей солодким заїдають стрес. Це частково допомагає їм впоратись із поганим настроєм. Але це не єдина причина, чому постійно тягне до цукерок, шоколаду і тістечок.

Чому так відбувається і що з цим робити, розповіла дієтолог Наталія Кондратюк в Instagram.

Недосипання

“Через недосип у нас збільшується синтез гормону кортизолу (гормон стресу) і для того, щоб врівноважити кортизол – наш організм правдами і неправдами буде шукати собі ендорфіни та дофаміни. І для нього з’їсти шоколадку – це найпростіший спосіб. Адже ви під час жування шоколаду отримуєте задоволення і кортизол знижується”, – пояснює експерт.

Щоб позбутися цього, намагайтеся більше спати, можна навіть вдень лягти на 15-30 хв. Якщо є проблеми з засинанням – можна приймати мелатонін.

Незбалансований раціон

“Брак вітамінів, мінералів і просто брак енергії спонукатимуть наш організм до пошуку додаткових джерел енергії. Знову ж таки наш мозок пам’ятає – що з’ївши шоколадку він швидко отримає ту енергію, а це ж іще й “швидкі вуглеводи”. Тому він активно посилає сигнал – “ну дай цукерочку”, – каже Кондратюк.

У цьому випадку треба переглянути свій раціон. Харчування має бути регулярним, різноманітним і збалансованим.

Психологічні потреби

“Бажання з’їсти солодке може бути сигналом від вашого мозку, який шукає радощів і насолоди. У житті сучасної українки можна знайти 100 причин для стресів щодня – тривоги, переживання за рідних, близьких, за ЗСУ. А оскільки жінки схильні більше хвилюватися, то часто використовують їжу, зокрема солодке, як засіб заспокоєння і відпочинку. Так ми заповнюємо емоційну порожнечу”, – говорить дієтолог.

Щоб цього позбутися, треба планувати на день якісь маленькі радощі – подивіться улюблений фільм, зустріньтесь із подругою, погуляйте біля озера.

“Якщо ви знатимете, що у вас буде сьогодні приємна подія, це допоможе вам пережити стрес і не дасть зірватись. А такі події щодня за кілька тижнів суттєво покращать настрій. Тоді простіше буде контролювати бажання з’їсти щось солодке”, – каже Кондратюк.

Раніше ми розповідали про те, що краще вибрати для схуднення – дієту чи правильне харчування.

Залишити відповідь