Кореспондентка networkua.com записала інтерв’ю із керівником Головного управління Національної поліції у Чернівецькій області, полковником поліції Віктором НЕЧИТАЙЛОМ та дізналася, яка оперативна ситуація в області, які злочини є найбільш поширені та, що побажав українцям до Дня Незалежності. 

– Ви працюєте у нашій області з травня, з якими викликами зіштовхнулися, які пріоритети у роботі та що у планах найближчим часом?

–Найголовніші пріоритети, які у нас є – це стримування збройної агресії. Тому наші поліцейські з області несуть службу в зведених загонах на передових позиціях, зокрема у Харківській, Херсонській та Донецькій областях. Також хочу зазначити, що правоохоронці виконують поліцейську функцію на визволених територіях: документують воєнні злочини РФ та розміновують місцевість. Ми продовжуватимемо впровадження ініційованих Міністром внутрішніх справ та Головою Національної поліції України проєктів, які спрямовані на створення безпечного середовища на території кожної громади.

–Яка наразі криміногенна ситуація у Чернівецькій області: у яких районах області найвищий показник злочинності, що це за злочини та з чим ви це можете пов’язати?

–Криміногенна ситуація в області є цілком контрольованою. Для нас, як поліцейських, одним із головних пріоритетів є оперативне розкриття злочинів. Зауважу, що у нас в області, особливо важкі злочини такі, як вбивства, грабежі, розбої, усі є розкритими. Найвищий показник злочинності у Чернівецькому районі, адже у ньому перебуває більший відсоток населення. Тому і відповідна статистика. Переважно це майнові злочини, вбивства, розбої. В нашій області не було вбивств із використанням зброї, це були вбивства виключно на побутовому підґрунті, починалися вони із суперечок та скандалів. За сім місяців року на Буковині трапилося 13 вбивств, всі вони були оперативно розкриті по гарячих слідах. Станом на сьогодні, усім причетним повідомлено про підозри. Якщо порівнювати статистику із аналогічним періодом минулого року, то ми маємо на один факт більше. Тому ми розуміємо,  що поліцейські повинні вживати заходів та максимально проводити роз’яснювальну роботу. Сюди входять фільтраційні заходи, щоби уникнути ввезення зброї із сходу. Поліцейські ГУНП разом із патрульною поліцією працюють цілодобово на блок-постах та по місту. Це дає позитивний результат, за цей рік були не поодинокі факти коли поліцейські перекривали незаконне перевезення зброї. 

На жаль, тема шахраїв на Буковині залишається актуальною. Назвіть цифру скількох людей ошукали від початку року, на які суми та скількох аферистів викрили?

–Звісно, це проблема не тільки нашої області, це проблема всеукраїнського характеру. Тому поліцейські активно боряться із цим видом злочину. На жаль, ми реєструємо щодня факти шахрайства. В основному це шахрайські дії пов’язані із телефонними дзвінками та фішинговими посиланнями. Поліцейські області  максимально проводять профілактично-роз’яснювальну роботу. Також залучаємо і засоби масової інформації. Водночас, спільно із кіберполіцією та іншими  підрозділами поліції вживаємо усіх заходів задля викриття зловмисників та притягнення їх до відповідальності за вчинення шахрайських дій. Є факти затримання осіб, які причетні до шахрайських дій. Можемо констатувати, що цього року на 150% зросла кількість шахрайства. Люди, які займаються шахрайськими діями, як правило, перебувають в інших регіонах. Тому цією проблематикою ми займаємося із центральними органами поліції. Я переконаний, що найближчим часом ми подолаємо цю проблему.

 –Тема п’яних водіїв зараз також досить актуальна. Скільки виявили поліцейські від початку року п’яних за кермом? Скільки водіїв під дією алкоголю або наркотиків вчинили ДТП, скільки є травмованих осіб, а скільки загиблих?

–Згідно із статистикою за сім місяців, на території області зафіксовано 1373 аварії, що на 27% більше ніж з аналогічним періодом минулого року. З них 29 % вчинено водіями у стані алкогольного або ж наркотичного сп’яніння. Минулого року таких водіїв було 63%, ми бачимо, що відсоток водіїв на підпитку зменшився. На 14% збільшилася кількість аварій з постраждалими, ми маємо 253 факти, якщо порівнювати з аналогічним періодом минулого року, то таких аварій було 221 факт. У ДТП було травмовано 322 особи, що на 16% більше ніж у 2022 році. Цього року в аваріях загинули 26 людей, але це на 40% менше ніж минулого року. Від початку року на території області виявлено 1935  водіїв, які керували транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння. Відносно кожного були складені відповідні матеріали за статтею 130 КУпАП.

–На якому етапі зараз справа отця Жара, якому була вручена підозра?

–Наразі проводяться відповідні слідчі дії. Вже проведені відповідні експертизи за результатами вилучення відповідних матеріалів за процесуальним керівництвом прокуратури області, виходячи з цього було вручено підозру. Дана особа співпрацює зі слідством. Була інформація, що дана особа перебувала на лікарняному, тому це могло затягнути деякі процеси. Поліція поза релігією і ми толерантно ставимося до всіх конфесій, але закон для всіх один. Тому хто буде переступати цей закон ми будемо вживати усіх відповідних заходів.

–Підсумовуючи нашу розмову, що можете сказати від себе?

–По-перше, хочу подякувати громадянам за довіру до поліції. Нас це мотивує і ми готові до виконання всіх завдань та викликів сьогодення. Будемо робимо все для того, щоб наша область й надалі залишалася безпечною. Національна поліції України разом із іншими силами оборони бере безпосередню участь у безпекових і визвольних заходах та дає гідну відсіч російським окупантам. Нам потрібно бути разом, і кожному з нас я бажаю одного – перемоги над ворогом, який прийшов до нас додому. Найцінніше, що у нас є – це Незалежність! 

Довідка

Першого травня 2023 року начальник Департаменту кадрового забезпечення Національної поліції України Сергій Кобець представив особовому складу нового  начальника Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області – полковника поліції Віктора Нечитайла.

Полковник поліції Віктор Нечитайло у 1998 році закінчив Донецький інститут внутрішніх справ МВС України, а в 2004 році завершив навчання у Донецькому державному університеті управління за спеціальністю “Правознавство, менеджмент організацій”.
Службу в правоохоронних органах розпочав у 1998 році на посаді інспектора відділення по контролю за дотриманням транспортної дисципліни при інспекції з особового складу управління роботи з персоналом УМВС України в Донецькій області. Працював старшим інспектором, а з 2005 року був призначений на посаду заступника начальника інспекції з особового складу управління роботи з персоналом УМВС України в Донецькій області. Згодом Віктор Нечитайло обіймав керівні посади у ГУНП в Донецькій області.
З квітня 2016 року Віктор Олександрович був заступником начальника Головного управління Національної поліції у місті Києві.

Залишити відповідь