Курс долара від початку серпня почав поступово рухатися вгору. Ще першого серпня курс становив 36,80-37,00 гривень за один долар (купівля) і 37,45-37,60 гривень за один долар (продаж). А вже на 16 серпня ці цифри змінилися: 37,75 гривень за один долар (купівля), 37,90 гривень за один долар (продаж).

Курс євро: 41,30 гривень за один євро (купівля), 41,55 (продаж). Чи дорожчатиме долар і далі, розповіли фінансові експерти.

Економіст Богдан Сторощук пояснює, що зараз немає передумов для зростання курсу.

– По-перше, він нещодавно впав, тобто було 40 з копійками, а зараз практично 37 гривень за один долар. Думаю, він і далі буде коливатися в цих межах. Тобто за межі 40 гривень він навряд чи вийде. У дуже критичній ситуації може бути 41, але я не бачу причин для цього. Нам західна допомога надходить, вона є достатньо і значною. Фактично вся ця допомога створює умови для зміцнення курсу. Так що наразі ситуація така: гривня досить стійко тримається, і я думаю, що така тенденція збережеться до кінця року, – каже Богдан Сторощук.

Фінансовий експерт Андрій Новак зазначає, що причин бігти й купувати валюту зараз немає.

– Досі триває активна фаза війни. Українська економіка зазнала дуже великих втрат: за минулий рік падіння ВВП склало 33%. Тобто третини економіки України немає. Та, попри це, вже майже рік ми спостерігаємо фактично стабільний курс гривні. Це пояснюється лише одним – великою зовнішньою фінансовою допомогою. Вона йде на два основні напрямки: покриття дефіциту держбюджету для уряду та для резервів Нацбанку. Зараз, незважаючи на війну, у нас рекордні міжнародні резерви – 41,7 мільярда доларів. Ніколи в нас не було таких резервів, навіть у найкращі часи. Тобто завдяки зовнішній фінансовій підтримці Нацбанк разом з урядом має можливість підтримувати стабільний курс гривні, – пояснює Андрій Новак.

Експерт додає: якщо Нацбанк разом з урядом не будуть робити неправильних дій і ми й надалі отримуватимемо фінансову допомогу, то стабільний курс у нас буде до закінчення війни.

Авторка: Аліна Книжник

Залишити відповідь