Британське видавництво Penguin Books презентувало антологію Ukraine 22: Ukrainian Writers Respond to War («Україна 22: відповідь українських письменників війні»).

Про це повідомляє Читомо, передає Укрінформ.

До збірки увійшли 22 есеї, написані дев’ятьма українськими авторами, та вперше перекладені англійською мовою. Вибрані твори передають реалії життя в Україні впродовж першого року повномасштабного вторгнення. 

Як зазначає видавництво в описі книжки, автори в своїх творах намагаються усвідомити жахи війни, документують повсякденне життя, розмірковують про роль культури в умовах сьогодення, засуджують російський імперіалізм і переглядають своє ставлення до світу, особливо до Європи та її ідеалів.

«Від розповідей про те, як Росія намагається виправдати війну, до зворушливих описів ночей, які провели, ховаючись у коридорах, та чуттєвих митей з чоловіком військовим під час його єдиного вихідного, до описів моторошної погоди напередодні вторгнення, яка намагалася попередити Україну про загрозу. Ці есеї розкривають життя в Україні під час війни, як ніколи раніше», — йдеться в анотації.

Як повідомляв Укрінформ, у Будапешті вийшов друком двотомник поезії відомого українського письменника Михайла Жайворона «Чорнобильський вузол: розпад атома» та «Чорнобильський вузол: розпад імперії». 

Залишити відповідь