Кабінет міністрів України зареєстрував законопроект №9453, який передбачає запровадження нових підстав для скасування пенсій. Цей документ уже був прийнятий у першому читанні парламентом.

Хто може втратити пенсії в Україні – читайте нижче у нашому матеріалі.

Що потрібно знати про відміну виплат

Нині в Україні пенсіонери, які вже шість місяців не отримують пенсію, можуть втратити виплати.

Уряд пропонує змінити закон таким чином, щоб втратити виплати могли не лише ті, хто не отримує пенсію, а й ті, хто не витрачає її кошти. Якщо цей закон буде прийнято на другому читанні, банки будуть зобов’язані інформувати про пенсійні рахунки, з яких кошти не знімалися протягом шести місяців.

Спочатку банк повідомить клієнта про те, що за два тижні виповниться шість місяців, як він не користувався коштами на своєму рахунку в банку. Потім це повідомлення буде надіслано Пенсійному фонду.

Пенсійний фонд заморозить усю суму, яку було зараховано на рахунок протягом шести місяців. Щоб повернути кошти, пенсіонеру потрібно буде пояснити причини, через які він не користувався цими грошима, і пройти процедуру ідентифікації.

Крім того, у запропонованому законопроекті стверджується, що можливість повернення коштів можлива “за наявності умов поновлення виплати пенсії”.

Згідно із заявами співрозмовників із Кабміну, основною метою цього законопроекту не є позбавлення пенсіонерів, які економлять кошти, а скоріше вирішення питання про виплати пенсій для тих, хто загинув на окупованих територіях або зник безвісти.

Причини скасування пенсій

  • тимчасове проживання за кордоном за заявою пенсіонера щодо припинення виплати пенсії;
  • визнання особи безвісти відсутньою або оголошення про її смерть у встановленому законом порядку;
  • визначення статусу пенсіонера як особи, яка зникла безвісти за особливих обставин відповідно до Закону України “Про правовий статус осіб, які зникли безвісти за особливих обставин”;
  • не отримання пенсії протягом 6 місяців поспіль в організаціях, які здійснюють виплату та доставку пенсій, або відсутність протягом 6 місяців поспіль видаткових операцій на поточних рахунках у банках, на які провадиться виплата пенсій;
  • невиконання процедури фізичної ідентифікації одержувачем пенсії у випадках, передбачених законодавством.

Залишити відповідь