За освітою Умєров фінансист. Його кар’єра почалася з телекомунікаційної компанії, пізніше він просувався в інвестиційному бізнесі

Новим міністром оборони України 6 вересня став Рустем Умєров, який раніше був на посаді голови Фонду держмайна.

УНІАН зібрав інформацію про Рустема Умєрова. Він етнічний кримський татарин, народився в Самарканді (Узбекистан). Йому 41 рік, він одружений і має дітей. 

Відомо, що сім’я Умєрова жила в Алушті, звідки була депортована в 1944 році. У 90-х вони змогли повернутися на свою батьківщину – в Крим.

За освітою Умєров фінансист. Його кар’єра почалася з телекомунікаційної компанії, пізніше він просувався в інвестиційному бізнесі. Відомо, що він співзасновник компанії ASTEM, яка спеціалізується на управлінні інвестиціями в сферах комунікацій, інформаційних технологій та інфраструктури, а також – благодійного фонду ASTEM Foundation. 

Крім того, Умєров є співголовою груп з міжпарламентських зв’язків з Саудівською Аравією і з Туреччиною, членом груп дружби з міжпарламентських зв’язків з Ізраїлем, Китаєм, Великою Британією, США, Канадою і Японією. 

Умєров і Крим

Біографія нового міністра оборони України тісно пов’язана з Кримом. Він був радником екс-глави Меджлісу кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва. 

З 2019 року Умєров є депутатом Верховної Ради від Партії “Голос”. Він активно працював над питаннями деокупації Криму і прав людини. Примітно, що саме Умєров був ініціатором закону, згідно з яким до повного повернення півострова під контроль України Київ не постачатиме туди питну воду. Також його ім’я значиться в законі “Про корінні народи України”, який сильно дратував Москву.

З 2020 року Умєров входить до групи зі створення державної стратегії деокупації Криму і Севастополя, яку створила РНБО.

Залишити відповідь