Наприкінці літа в національній бібліотеці Великобританії відбувся літературний вечір з Борисом Акуніним. Там бізнес-еліта та охочі українці мали змогу поспілкуватися наживо з опозиціонером до сталої російської політичної системи.

Під час зустрічі був намір почути про творчість письменника грузинського походження. Але під час спілкування тет-а-тет для нашого інформаційного сайту українська журналістка Агнія Ткаченко мала нагоду обговорити зі спікером ситуацію в Україні після вторгнення росії на її територію.

Довідково:
Борис Акунін письменник грузинського походження, балетрист, літературний критик, перекладач, сценарист, сходознавець.
Опозиційно налаштований до путінського режиму. Відомий своїми різкими критичними висловлюваннями в адресу чинної російської влади.
З початком російської агресії проти України, 13 березня 2014 р., підписав лист, у якому представники російської інтелегенції висловлювали незгоду з політикою російської влади в Україні.
У березні 2014 року разом з іншими діячами науки і культури висловив свою незгоду з політикою російської влади в Криму.
В лютому 2022 року виступив проти російського вторгнення в Україну.

Сьогодні у вас зустріч у Лондоні, в Британській бібліотеці, в бізнес-клубі. Який головний меседж ви хотіли донести до відвідувачів?

-Ми обговорили багато речей. Всі вони важливі, ми, звичайно, говорили про війну, про майбутнє України, про майбутнє росії. Це також складне питання майбутніх відносин між українцями та росіянами. І що для мене було найважливішим – поговорити про те, як багато спільного між українцями і росіянами, які проти війни і які проти диктатури. І що ми повинні діяти разом, що ми повинні бути єдині. Тому, що майбутнє Європи… Ми повинні думати про молоде покоління, яке живе тут, щоб жити в мирі. Ну, для мене це, мабуть, найважливіше питання на даний момент.

-В Україні, звідки я родом, до війни я мала чудову нагоду спостерігати, як добре сприймаються книги відомого українського кінорежисера і письменника Олега Сенцова. Про вас я дізналась з новин, що він вам подобається. Чи підтримуєте ви зв’язок, чи обмінюєтеся творчими ідеями? І якщо ні, то з ким із сучасних українських письменників спілкуєтесь?

-Я зустрічався з Андрієм Курковим, я в дуже хороших стосунках зі Святославом Вакарчуком, бо є великим шанувальником “Океану Ельзи”, і я вважаю, що це – чудова поезія і чудова музика. Я бачу, що вони роблять. Також я знаю, що росія сьогодні не дуже популярна в Україні, і я знаю, що українські культурні діячі перебувають під великим тиском. Я хотів би зробити щось разом з ними, але не зовсім впевнений, що мене приймуть, і хоча я проти цієї війни, я російський письменник, а росію тут не вітають.

-У мене до вас питання: про що, на вашу думку, варто писати сьогодні, щоб бути актуальним і водночас увійти до списку класики в майбутньому?

-Про речі, які не змінюються. Наприклад, найважливіші події, вони не змінюються, тому про них треба писати.

-Ви також пишете книги для молодого покоління. Як ви знаходите ідеї для своїх історій?

-У мене дуже хороша пам’ять, тому я дуже добре пам’ятаю своє дитинство. Пам’ятаю, що мені було цікаво. Я пам’ятаю, чого я боявся.
Я пам’ятаю, що мене цікавило. І, думаю, що ці речі також не змінюються. Тому використовую це для своїх історій, адже я пишу книжки, які я б із задоволенням читав собі, скажімо, у віці 10 років чи навіть молодшому. Тому, нещодавно видав книжку з казками для дітей 5, 6, 7 років. Я також дуже добре пам’ятаю себе в цьому віці.

-Великобританія сьогодні є великим другом України. Чого, на Вашу думку, українці можуть навчитися у британців?

-У 1914 році була битва з ворогами. Треба зберігати спокій, берегти себе. Це класичні речі.

-Дуже дякую і вдячна за те, що висловили свою думку.

Авторка: Агнія Ткаченко

Залишити відповідь