Нововведення почне діяти з 1 жовтня

Від 1 жовтня 2023 року жінки, які здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, зобов’язані реєструватися в Територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).

Про це йдеться у наказі Міністерства оборони України від 30 грудня 2022 р. № 1487 “Порядок організації та ведення військового обліку”, пише ТСН.

Законом встановлюється, що жінки, які придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, і закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік військовозобов’язаних.

Постановка на військовий облік – це не мобілізація жінок медиків. Це виконання зміни до Закону та узагальнення даних про наявний резерв фахівців медичної сфери в державі.

З 1 жовтня на військовий облік будуть зобов’язані встати всі жінки-медики, тобто лікарі, медсестри, стоматологи, акушерки, фармацевти, віком від 18 до 60 років. Спеціальність враховується і за дипломом, і за фактичним місцем роботи. Військовий облік жінок 2023 регулюється указом Міністерства оборони України № 35.

Згідно з новим порядком військового обліку, жінки з іншими спеціальностями, спорідненими з військовою, можуть стати на облік за власним бажанням. Перелік спеціальностей можна прочитати тут https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0348-22#Text

Залишити відповідь