Лідери “Великої двадцятки” на саміті в Нью-Делі досягли консенсусу щодо спільної декларації. ЗМІ розкрили її зміст.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Guardian.

Відповідну заяву зробив прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді. За його словами, G20 ухвалила консенсусну декларацію щодо питань, з якими стикається блок, зокрема, щодо питання війни в Україні.

“Завдяки наполегливій роботі всіх команд ми досягли консенсусу щодо декларації саміту лідерів G20. Я оголошую про прийняття цієї декларації”, – сказав Моді.

Раніше західні ЗМІ повідомляли, що між країнами G20 виникли розбіжності щодо спільного комюніке, зокрема західні країни вимагали засудити агресію Росії проти України, але Москва блокувала це.

Сьогодні зранку Bloomberg повідомив, що дипломати G20 домовилися про формулювання щодо війни в Україні. Це дало шанс лідерами все ж ухвалити спільну декларацію.

ЗМІ розкрили деталі

The Hindustan Times опублікувало тест підсумкової декларації саміту G20:

  • G20 закликала всі держави дотримуватися принципів міжнародного права, поважати територіальну цілісність і суверенітет, міжнародне гуманітарне право;
  • Мирне врегулювання конфліктів, дипломатія і діалог мають вирішальне значення;
  • “Велика двадцятка” готова підтримати всі конструктивні ініціативи, спрямовані на підтримку всеосяжного, справедливого і тривалого миру в Україні, який відповідатиме всім цілям і принципам Статуту ООН;
  • Лідери закликали до повного виконання “зернової угоди” для забезпечення постачання продовольства та добрив з України та РФ;
  • G20 виступила проти застосування ядерної зброї та відповідних погроз.

Саміт G20 в Індії

Сьогодні в Індії стартує саміт двадцяти найбільших економік світу. Метою зустрічі лідерів стане обговорення важливих тем, зокрема економічних. Ця зустріч пройде без України, проте ній присутні представники Росії.

Однією з головних подій саміту стало приєднання Африканського Союзу до найбільших економік світу.

Залишити відповідь