Згідно з останнім звітом Міністерства економіки України, 6,2 мільйона українців досі залишаються за кордоном

Заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна в етері програми одного з українських телеканалів розповіла, що спонукає українців повертатися додому, пише 24 канал.

Згідно з останнім звітом Міністерства економіки України, 6,2 мільйона громадян України, які виїхали за кордон після 24 лютого, все ще проживають в тих країнах.

Та ситуація, з якою Україна зіштовхнулася сьогодні, після повномасштабного вторгнення, є безпрецедентною. Зараз ми справді маємо велику внутрішню і зовнішню міграцію,
– підкреслює Бережна.

За словами Тетяни Бережної, існує переконання, що українці вирішать повернутися на Батьківщину, якщо будуть переконані, що зможуть знайти щастя в рідній країні.

За її словами, на рішення впливають наступні фактори:

  • можливість жити в безпеці;
  • наявність робочих місць та житла;
  • можливість розвиватися для дорослих та дітей.

Мінекономіки запровадило програми грантової підтримки, спрямовані на сприяння поверненню українців. Для подальшої допомоги в цих зусиллях портал “єРобота” пропонує платформу, де люди можуть досліджувати та отримати доступ до можливостей працевлаштування в Україні.

Бережна підкреслила, якщо людина шукає можливість повернутися в Україну, то на цій платформі знайде і грант, і вакансію.Залишити відповідь