Гавриїл Петращук у США знявся у кліпі співачки Alosha “Сила України” і хоче привернути увагу до підтримки побратимів, які теж отримали складні поранення

25-річний військовий з Буковини Гавриїл ПЕТРАЩУК після поранення перебуває на протезуванні в США. Тут він знявся у кліпі співачки Alosha “Сила України”. Проєкт благодійний. Усі кошти від знімання кліпу підуть на протезування військових.

Своєю участю у кліпі Гавриїл хоче привернути увагу до підтримки побратимів, які теж отримали складні поранення.

Гавриїл gісля строкової служби уклав контракт із ЗСУ. Служить уже понад п’ять років.

“Я артилерист, служив в артилерійській бригаді на Миколаївщині. Для мене війна почалася ще 21 лютого 2022 року. Цього дня ми вже виїхали на бойові позиції, бо очікували вторгнення Росії. 24 лютого ми багато чого бачили: ворожі літаки, артилерія, піхота. Було страшно, але не було сумніву, що наші військові це витримають. Я навіть не знаю, чому була така впевненість. Ми відбивали передмістя Миколаєва. Потім нас скерували на Харківщину, під Ізюм, а вже після цього – на Херсонщину. Саме тут я й отримав важке поранення – наступив на протипіхотну міну. Це сталося 18 грудня минулого року. Ми йшли лісосмугою, міни були закопані. Вони вже обросли травою, і їх не було видно. Я став на міну… Все сталося за секунду”, – згадує Гавриїл.

Ногу військовому одразу відірвало, врятувати її було неможливо. Його госпіталізували у Кривий Ріг, зробили там операцію. Потім перевезли до Львова, де зробили повторну операцію.

Гавриїл зізнається, що до такого не можеш бути готовим. Але така подія кардинально змінює ставлення до життя.

“Ти розумієш, де побутові дрібниці, а де щось важливе. Багато що змінюється після такої травми. У село, де я підірвався на міні, повернулися вже сім’ї з дітьми. Після того, як я наступив на міну і був поранений, туди поїхали сапери й розмінували ділянку. А так могла статися трагедія з цивільними чи навіть дитиною”, – каже військовий.

Після поранення Гавриїл зв’язався з благодійною організацією Kind deeds, яка допомагає військовим без кінцівок з протезуванням у США.

“Ще на початку війни я дізнався про цю організацію, бачив відео, як хлопців протезували, як вони ходять. Подумав тоді: якщо зі мною щось таке трапиться, треба буде теж до них звернутися. Я вирішив подзвонити, коли вже був у Львові. Мене багато хто відмовляв. Казали, що це буде важко. Та я все ж зв’язався з благодійниками, розповів про поранення, скинув фото травми. Порадили ще місяць зачекати, щоб кукса добре зажила. Я почекав півтора місяця і полетів до Америки. Благодійники зробили візу, надали житло, профінансували протезування і зараз допомагають відновитися”, – розповідає Гавриїл Петращук.

Першого липня військовий прилетів до США.

“Четвертого липня поїхали до протезиста, він зробив зліпок кукса. А вже за дві години мені дали протез – і я на нього став. Спочатку був дискомфорт, біль, але протез одразу підігнали під ногу. І вже через 15 хвилин я ходив без милиць. Звісно, дискомфорт є і зараз, але з протезом почуваєшся вільніше, бо можеш зробити звичні речі без ускладнень. На милицях це неможливо”, – розповідає Гавриїл.

Гавриїл, попри травму, налаштований дуже оптимістично, у його голосі немає жодного суму чи нарікань.

“Руки не опускаються. Я відновлююся, ходжу. Подивився Америку, побував у семи штатах. Нас дуже часто запрошують американські ветерани, волонтери організовують екскурсії. Америка дуже підтримує українців. Їхнє ставлення до військових українців заслуговує особливої поваги. Зараз в Америці за цією програмою відновлюються вісім військових. Нам волонтери винаймають будинок, живемо всі разом. Маємо тренування з американськими реабілітологами. Приходимо у спортзал – і вони нам розповідають, що робити. Загалом зараз наше життя тут дуже насичене”, – каже чоловік.

Окрім лікування та відновлення, Гавриїл встиг знятися у кліпі української співачки Alosha.

“На знімання кліпу потрапив випадково. Організатори шукали військового на протезі, а перед цим я у фейсбуці та інстаграмі виклав відео, як збираюся на тренування і танцюю на протезі під музику. Після цього відео мені запропонували знятися у кліпі, і я не відмовився. Кліп знімали на різних цікавих локаціях. Дуже багато проїздили за три дні. Ми були у Великому Каньйоні, у Лас-Вегасі. У кліпі хотіли показати, що людина з протезом може жити повноцінно. І я теж так вважаю. Не можна здаватися, потрібно йти вперед – і усе вийде”, – каже Гавриїл.

Після повернення зі США Гавриїл планує відновити службу в армії.

Залишити відповідь