7 годин на потязі з Києва і ще 40 хвилин машиною чітко розділяють відносно мирну столицю та гарячу прифронтову лінію.

Фото: Христина Луцик

Понищеною від прильотів дорогою? ми заїжджаємо у Часів Яр. Маловідоме ще три роки тому містечко на Донеччині тепер звучить чи не в кожному випуску новин всіх національних телеканалів. З окраїн міста до зруйнованого росіянами Бахмута 8 кілометрів. Через близьку відстань до лінії зіткнення прилітає по Часовому Яру практично щодня. Від мінометів і до важкого озброєння.

Навесні російські війська стояли за 3 кілометри від південних околиць міста. Для ворога було критично важливо відрізати шляхи постачання провізії для українських підрозділів, які обороняють Бахмут.

Та попри перевагу у боєкомплекті та живій силі українським військам вдалося вибити росіян спочатку від околиць міста , а згодом і за канал Сіверський Донець-Донбас.

Сьогодні у самому Часовому Яру практично всі будівлі понищені від постійних прильотів. Побиті фасади і вибиті вікна говорять – фронт дуже близько.

Заїжджаємо в центр містечка. Ще місяць тому саме тут збиралися волонтери та цивільні. У центральному будинку культури фунціонував Пункт Незламності. Чи не єдина локація, де місцеві могли зарядити телефони і взяти їжу.

Фото: Христина Луцик

«Вони знали, що сюди приходить багато людей. Тому й вдарили прицільно по цьому Пункту Незламності. Швидше за все, це були касетні боєприпаси», – розповідає про удар по Будинку Культури боєць на позивний «Апостол». Підрозділ воїна стримує ворога тут – на Бахмутському напрямку.

Українська армія на цій ділянці фронту намагається продавлювати сили противника з флангів Бахмута. Південніше міста тривають важкі бої за села Кліщіївка, Курдюмівка та Андріївка. Бійці, які просуваються на цьому відрізку фронту кажуть, росіяни активно застосовують артилерію, заміновують кожну посадку та задіюють резерви.

«Кожен пройдений нами метр – це колосальні зусилля. Ворог теж вчиться. Вони почали масово застосовувати дрони і плотно працювати артилерією. Цивільним треба перестати вірити в історії про те, що ми воюємо з зеками та непідготовленими мобілізованими. За майже два роки війни вони теж чогось навчилися», – каже військовий на позивний «Метіс».

У Часовому Яру, а також селах та посадках тут, біля Бахмута, росіяни нищать все, що трапляється на шляху. Це вкотре доводить , що ворогу не важливі люди та інфраструктура.

Все що несе «рускій мір» на ці території – розруха та смерть . Українські військові кажуть, хоч і не така як минулого року, та все ж перевага в кількості боєкомплекту залишається за росіянами. У Часовому Яру ворог своїми снарядами зруйнував всі комунікації. Тут немає світла, газу, води. Полагодити їх тут неможливо через інтенсивність обстрілів. Тому життя людей , яких нібито «йде асвабаждать» росія, перетворилося на вижавання. Таке обличчя путінської «спєцапєрації»на Донеччині, за яку в ці хвилини тривають запеклі бої.

Авторка: Христина Луцик

Залишити відповідь