Останнім часом популярність ідеї про те, що кожна людина повинна пройти щоденно 10 тисяч кроків, зросла великою мірою. Проте, з медичної точки зору, ця цифра не є обов’язковим критерієм успіху для підтримки активного способу життя. 

Про те, чому вам не обов’язково ходити щодня 10 тисяч кроків розповіла лікарка та health-експертка Уляна Вернер.

Чому 10 тисяч кроків – міф?

Кількість кроків, які потрібно кожному, є індивідуальною. Залежно від віку, стану здоров’я і фізичної активності, 10 тисяч кроків може бути забагато для одних і замало для інших.

Рекомендація про чітку кількість кроків не враховує інтенсивність активності. Хоча прогулянки корисні, іноді важливо займатися більш інтенсивними видами тренувань, такими як вправи з вагою або кардіо.

Обмеження в обставинах, такі як пори року, погода або недостатність часу, можуть зробити важким виконання точної кількості кроків щоденно.

Альтернативи для підтримки активності

Слідкувати за часом: замість фіксації кількості кроків, намагайтеся відводити певну кількість часу на фізичну активність. Наприклад, рекомендується 150 хвилин помірної активності на тиждень, або 75 хвилин інтенсивної активності.

Різноманітність: важливо включати різноманітні види фізичної активності, такі як плавання, велосипед, йога, аеробіка тощо. Різноманітність допоможе підтримувати всебічний фізичний розвиток.

Самоспостереження: використовуйте сучасні технології, такі як фітнес-трекери, для відстеження своєї фізичної активності. Вони можуть надавати корисну інформацію про кроки, калорії, інтенсивність та тривалість активності.

Замість сліпого слідкування за кількістю кроків, важливо зосередитися на підтримці активного способу життя, який відповідає вашим індивідуальним потребам і обставинам. Рекомендації про 10 тисяч кроків – це лише один із підходів до досягнення цілей у плані активності та вони є не завжди практичними або ефективними для всіх.

Спеціально для читачів NetworkUa Уляна Вернер розробила безкоштовний гайд “Як швидко позбутися набряку”, який допоможе вам більш ефективно піклуватись про своє здоров’я та доглядати за собою з легкістю.

Залишити відповідь