Історичний центр Києва. В одній з типових сталінок твориться нове українське документальне кіно. Двокімнатна квартира для молодої команди – це студія звукозапису, монтажна і музей важливих речей.

Менше десяти людей у цій квартирі об’єднала ідея втілити мрію загиблого друга – Фелікса Куртаніча. На війні він був з 2015. Доброволець воював у найзапекліших точках: Авдіївці, Широкиному, Кримському, Попасній. І це саме він запустив дрон в центрі Києва 16 лютого 2022-го. Тоді в ефірі Reuters з’явився плакат з надписом ««Продам гараж на Соломі» з номером телефона колишнього посольства рф в Україні. Любив свою країну, тому після великого вторгення росії він знову вирушив на фронт в лавах вже легендарного Батальйону імені Генера Кульчицького. Обороняв Київ. А навесні 2022 виконував складні завдання на сході, де й загинув…

Аби історію сміливого хлопця побачило якнайбільше людей Іванна Слободянюк почала працювати над створенням документальної стрічки. В ній спогади про життя Фелікса переплітаються з подіями незалежної України. Ця маленька квартирила стала місцем, де почало творитися кіно про 25-річного Подільського Лиса – оператора БПЛА, чиє молоде життя було наскрізь прошите вірністю, боротьбою та любов’ю до України.

«За час зйомок наша знімальна група проїхала всю Україну. Ми спілкувалися з побратимами Фелікса на Донбасі, а також провели декілька днів в його рідних на Поділлі. Для мене було дуже важливо, аби стрічка вийшла змістовною. Крайні два тижні перед прем’єрою у столиці наша команда майже не спала. Кожен з нас доклав максимум зусиль, аби історію Фелікса почули тисячі людей.», – розповідає Іванна.

Фільм команда створила завдяки підтримці простих українців, які допомогли зібрати кошти на реалізацію документального проєкту.

«Ми почали зйомки за мої особисті кошти, а коли вони закінчилися нам дуже допомогли небайдужі люди своїми донатами. Зараз відбуваються прем’єрні покази фільму в різних містах України та Європи. Зібраті під час показів кошти ми передаємо в батальйон, де служив Фелікс. За ці гроші бійці купують дрони. ».

В пам’ять про Фелікса команда, яка працювала над фільмом створила продакшн. Іванна з командою хоче й далі розповідати про сучасних героїв, робити українське кіно і берегти спогади про події, людей та вчинки, які назавжди змінили Україну.

Додамо, Фелікса Куртаніча указом президента 24 травня нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Посмертно.

Авторка: Христина Луцик

Залишити відповідь