Відповідну заяву посадовиця зробила на тлі опублікованих Євросоюзом звітів

Соцмережа X (колишній Twitter) американського бізнесмена Ілона Маска є найбільшим джерелом поширення російської дезінформації, великі соціальні мережі мають усунути цей ризик, який стає особливо небезпечним напередодні виборів у США та низці країн Європи.

Про це заявила віцепрезидентка Єврокомісії Вера Йоурова, повідомляє Bloomberg.

“Це багатомільйонна зброя масової маніпуляції, націлена як на росіян, так і на європейців та решту світу… Дуже великі платформи повинні усунути цей ризик. Зокрема, ми очікуємо, що Кремль та інші будуть активні перед нашими європейськими виборами”, – сказала Йоурова.

Відповідну заяву посадовиця зробила на тлі опублікованих Євросоюзом звітів про те, як кожна з великих технологічних компаній, включаючи Meta, Google і TikTok, протидіє фейкам.

Агентство зазначає, що більшість основних платформ погодилися працювати з ЄС над добровільним кодексом поведінки, метою якого є встановлення стандартів для перевірки фактів та інших заходів.

“X, колишній Twitter, який вже не підпадає під дію кодексу, є платформою з найбільшим відсотком публікацій із неправдивою інформацією або дезінформацією”, – поінформувала Йоурова.

“Пілотний проєкт також показав, що суб’єкти дезінформації мають значно більше підписників, ніж їхні колеги, які не використовують дезінформацію, і, як правило, приєднуються до платформи пізніше, ніж користувачі, які не використовують дезінформацію”, – додала віцепрезидентка Єврокомісії.

Залишити відповідь