Що ми перше згадуємо, коли думаємо про осінь? Звичайно теплі светри, гарячий чай, жовті та помаранчевий барви природи. Але ж не тільки це приходить нам на думку, застуда та грип навряд входить у ваші осінні плани, але вірогідність провести кілька днів у ліжку завжди зберігається.

Про те, як вберегтись у сезон грипу та ГРВІ розповіла лікарка та health-експертка Уляна Вернер.

Як підготуватись до сезону ГРВІ та знизити ризик захворювання?

Підготовка до сезону гострих респіраторних вірусних інфекцій, таких як грип і ГРВІ, дійсно може допомогти знизити ризик захворювання. Маю кілька порад, які можуть допомогти у цьому.

Перш за все, я рекомендую подумати про вакцинацію від грипу. Це один з найефективніших способів захисту. Просто зверніться до свого лікаря або в клініку і запитайте, коли найкращий час для вакцинації.

Також важливо дотримуватися особистої гігієни. Регулярно мийте руки теплою водою і милом протягом не менше 20 секунд, особливо після контакту з іншими людьми або поверхнями, які використовують багато людей. Якщо зараз немає змоги помити руки, використовуйте антисептик для рук, який містить не менше 60% спирту. Уникайте контакту з хворими, якщо це можливо. Не відвідуйте громадські місця, якщо ви самі заразилися.

А тепер про підвищення імунітету. Важливо правильно харчуватися, регулярно займатися фізичною активністю, відпочивати та уникати стресів. Це все може покращити вашу імунну систему та допомогти вам боротися з інфекціями.

Щодо вітамінів і мінералів, вітамін C, D та цинк можуть підтримати ваш імунітет. Проте завжди краще проконсультуватися з лікарем перед початком прийому будь-яких вітамінів.

Ще одна важлива річ – регулярне провітрювання приміщення, особливо в зимовий період, коли вікна часто залишають закритими. І не забувайте при кашлі та чханні прикривати рот ліктем або тканиною, а не рукою.

Чи можна застудитись від переохолодження або якщо сидіти на протягу?

Застуда, або гостра респіраторна вірусна інфекція (ГРВІ), виникає через інфекцію вірусами, а не через переохолодження чи тривале перебування на протязі. Основні віруси, які викликають застуду, це різні види риновірусів та коронавіруси.

Проте переохолодження та тривале перебування на протязі можуть знизити наш імунний захист та збільшити вразливість до інфекцій, включаючи ГРВІ. Кровопостачання до слизових оболонок дихальних шляхів зменшується, коли ми довго перебуваємо в холоді, це може зробити наші дихальні шляхи більш вразливими до вірусів.

Також тривале перебування в закритих приміщеннях з іншими людьми збільшує ризик зараження вірусами, бо інфекція передається повітряно-крапельним шляхом, коли хтось, хто хворий, кашляє або чхає.

Справжній захист від застуди полягає в дотриманні особистої гігієни, вакцинації та униканні контакту з хворими людьми. Якщо ви часто переохолоджуєтесь або перебуваєте в ситуаціях, де збільшується ризик зараження вірусами, важливо приділяти увагу зміцненню своєї імунної системи та особистій гігієні.

Так що, взагалі, холод та тривале перебування на протязі не спричиняють застуду, але можуть збільшити ризик зараження вірусами, якщо не дотримуватися профілактичних заходів та не дбати про своє здоров’я.

Як лікувати застуду та коли варто приймати антибіотики?

Застуду зазвичай лікують вдома самостійно. Тут важливо пам’ятати, що ГРВІ спричиняють віруси, а не бактерії. 

Перш за все, важливо відпочивати, пити багато рідини, наприклад, теплої води, чаю або супу. Також гарячий чай з медом і лимоном може допомогти з полегшенням симптомів.

Якщо у тебе біль чи жар, то можете приймати засоби, які містять ацетамінофен (парацетамол) або ібупрофен. Важливо дотримуватися рекомендацій щодо дозування, яка вказана в інструкції.

Також, якщо застуда супроводжується мокрим кашлем, можуть допомогти препарати, що розріджують слиз і полегшують його виведення з легень. У випадках коли носові ходи забиті або набряклі, корисними можуть бути засоби для зменшення набряку та знеболювальні краплі або спреї.

Антибіотики не ефективні для лікування застуди, тому що вона спричиняється вірусами, не бактеріями. Антибіотики варто призначати лише в разі, якщо лікар має підозру на розвиток бактеріальної інфекції, наприклад, бронхіту чи пневмонії, яка може виникнути після застуди. Приймання антибіотиків без лікарського призначення може призвести до антибіотикорезистентності бактерій та інших небажаних наслідків.

Якщо симптоми тривають довше кількох днів, погіршуються або виникають інші медичні питання, краще звернутися до лікаря. Він зможе визначити, чи потрібно призначати антибіотики або надати інші рекомендації для лікування.

 Якими продуктами можна прискорити одужання? 

Є кілька сезонних продуктів, які допоможуть вам швидше відновитися та підтримати імунну систему. Гарбуз є відмінним джерелом вітаміну A, який підтримує здоров’я шкіри та слизових оболонок. Вітамін A також сприяє розвитку білих кров’яних клітин, які борються з інфекціями. Ви можете додати гарбуз до різних страв або подавати як самостійне блюдо у запеченому вигляді.

Яблука багаті вітаміном C, який сприяє зміцненню імунітету та захищає організм від інфекцій. Поміркуйте про вживання яблук у своєму раціоні, а також використовуйте їх для приготування соків та салатів.

Волоський горіх містить антиоксиданти та омега-3 жирні кислоти, які мають протизапальні властивості та сприяють зміцненню імунітету. Вони також можуть допомогти знизити ризик серцевих захворювань. Додавайте волоський горіх до сніданків, салатів або вживайте в якості перекусу протягом дня.

Броколі та цвітна капуста, містить вітамін С, який підтримує імунну систему та допомагає боротись с запаленням. Можете додавати капусту до супів або приготувати її на пару.

Шпинат та капуста кале, можуть підвищити рівень антиоксидантів та бета-каротину в організмі, що підтримує імунну функцію. Вони також багаті вітаміном K, який допомагає зміцнити кістки.

Спеціально для читачів NetworkUa Уляна Вернер розробила безкоштовний гайд “7 правил схуднення”,, який допоможе зробити ваші тренування більш ефективними та досягти омріяного тіла.

Залишити відповідь