Смак кави залежить від способу її приготування. Одним із найпоширеніших є заварювання у турці. Але навіть тут треба дотримуватись певних правил і не допускати помилок, інакше ризикуєте зіпсувати напій.

“Погана” вода

“Смак кави безпосередньо пов’язаний з характеристиками води, яку застосовують для її приготування. “Погана” вода – не означає “шкідлива”. Вона лише може не підходити для варіння кави – наприклад, бути надто жорсткою чи м’якою”, – пояснюють експерти.

Вони радять купувати бутельовану воду, причому потрібно дивитися на етикетці дані про загальну мінералізацію. Все, що в діапазоні 75-150 мг/літр, цілком підходить.

Стара або пересмажена кава

“Термін збереження ароматичних властивостей у свіжообсмаженої кави становить близько місяця. Після цього смак звареного напою стає більш “плоским”. А ось пересмажену каву можна легко розпізнати по олійці на поверхні зерен”, – пишуть фахівці.

Чим сильніше зерна обсмажені, тим менше в каві залишається кислотність, а також фруктові та ягідні ноти. До того ж, у напої з’являються гіркота та прогірклий смак.

Неправильна турка

“Мідна або керамічна турки є кращим варіантом, оскільки мають хорошу теплопровідність. Обов’язково вузька горловина (це пов’язано із тиском). У такій турці кава рівномірніше нагрівається по всій площі – це, своєю чергою, робить процес заварювання більш стабільним і контрольованим”, – зазначають експерти.

Вони додають, що “неправильною” туркою баристи вважають алюмінієву та сталеву. А також турку із широким горлечком.

Три помилки при заварюванні кави, через які вона стає несмачною. Ось що ви робите не такРізновиди кавових напоїв (інфографіка: Gazeta.ua)

Раніше ми писали про те, як вибрати правильний помел кави для кожного виду приготування напою.

Залишити відповідь