Під час сну наші клітини відновлюються, тож так важливо достатньо спати.

Дефіцит сну лежить в основі багатьох проблем зі здоров’ям: від високого кров’яного тиску до ожиріння, тривожності, депресії або раку. Відпочинок зміцнює нашу імунну систему та підвищує захисні сили.

Була розроблена ефективна техніка, яка гарантує засинання за хвилину чи навіть менше. Це дихальна вправа під назвою «техніка 4-7-8».

Ось як ця вправа працює:

  • ляжте в ліжко, при цьому плечі, руки, стегна та ноги повинні бути рівними та розслабленими;
  • помістіть кінчик язика до піднебіння, за передніми зубами. Утримуйте кінчик язика в цьому положенні протягом усієї вправи, навіть коли видихаєте;
  • видихнути і випустити повітря з легких;
  • вдихніть через ніс, при цьому рахуючи до 4;
  • потім затримати дихання, рахуючи до 7;
  • потім плавно потрібно видихнути через рот, рахуючи до 8;
  • повторити вправу потрібно три рази і незабаром заснете.

Може знадобитися кілька вечорів, щоб пристосуватися та навчитися виконувати цю вправу правильно. Зосередьте увагу лише на диханні, і у вас все вийде!

Цей метод, розроблений американським лікарем, працює з трьох важливих причин:

Ця техніка змушує уповільнювати дихальний ритм, що призводить до повного розслаблення.

В результаті глибоких вдихів в організм надходить більше кисню.

Зосереджуєтесь тільки на своєму диханні. Всі інші думки випаровуються, тому рівень стресу та занепокоєння знижується, а сон протікає в ідеальному середовищі.

Є й інші невеликі трюки, які допоможуть швидше заснути:

1. Не працюйте в ліжку — якщо звикнете засиджуватися в ліжку з ноутбуком в руках і працювати допізна, мозок не асоціюватиме спальню з місцем для розслаблення та відпочинку.

2. Записуйте свої думки на аркуші щовечора — якщо думки не дають заснути, привчіть себе записувати їх на аркуші щовечора, перш ніж піти спати. Таким чином позбавтеся зайвих думок, які не давали спокою, сприйматимете ситуацію не настільки серйозно, або, можливо, знайдете шляхи вирішення і звільніться від негативної енергетики.

3. Відмовтеся від усього, що відволікає, як телевізор, радіо або телефон. Будь-який гаджет, який відволікає та заважає заснути, не повинен перебувати в спальні. Нехай навіть телефон заряджається в іншій кімнаті.

4. Переконайтеся, що в будинку тихо – після галасливого та напруженого дня мозок потребує спокою, тому перш ніж увійти до спальні, закрийте вікна та затягніть штори, щоб створити атмосферу тиші та спокою.

Залишити відповідь