Акторка Одрі Гепберн, яку багато хто знає з культового фільму “Сніданок у Тіффані”, була одружена двічі і обидва рази її весільні вбрання були абсолютно різними та лаконічними. Однак, у неї було ще одне – те, в якому вона так і не вийшла заміж.

У віці 23 років, під час проживання в Лондоні, Одрі Гепберн — маловідома акторка-початківиця — познайомилася з Джеймсом Генсоном — британським магнатом. У пари почалися серйозні стосунки і роман став публічним, вони часто з’являлися на разом. В результаті Генсон зробив акторці пропозицію, яку вона прийняла.

Одрі називала цей роман “кохання з першого погляду”. Після заручин почалася підготовка до весілля і, звичайно ж, вона замовила весільну сукню. Зроблена вона було в Італії, відомим на той час брендом трьох сестер Фонтану Sorelle Fontana, який також одягав багатьох інших знаменитостей – Аву Гарднер, Елізабет Тейлор, принцесу Монако Грейс та Джекі Кеннеді. Цей бренд Одрі обрала, оскільки жила на той час у Римі та знімалася у головній ролі у фільмі “Римські канікули”, який в результаті зробив її знаменитою і приніс “Оскар”.Play Video

Сукня зроблена повністю за модою 50-х років, оскільки вона була однотонною, мала прикрасу у вигляді елегантного банта, виріз-човник і пишну спідницю. Доповнювали сукню головний убір у вигляді капелюшка з фатою, рукавички та Біблія. Заради примірок цього вбрання вона навіть переривала репетиції, настільки була захоплена підготовкою до весілля.

Весільна сукня Одрі Гепберн / © Getty Images
Весільна сукня Одрі Гепберн / Фото: Getty Images

Але заміж Одрі в цій сукні так і не вийшла, оскільки зрозуміла, що шлюб у них не вийде, тому що вимоги їх кар’єр будуть розлучати їх більшу частину часу — вона працювала в Європі та Голлівуді, а він в Англії та Канаді. Тому акторка виступила з публічною заявою про своє рішення, заявивши: “Коли я вийду заміж, я хочу бути по-справжньому одружена”.

Після розірвання заручин Гепберн попросила дизайнерів знайти сукню нову власницю. Одрі сказала, що хоче, щоб його “наділу на своє весілля інша дівчина, можливо, та, хто ніколи не зможе дозволити собі таку сукню, як моя, найкрасивіша і найбідніша італійська дівчина, яку ви тільки можете знайти”. Сестри дотрималися слова і сукню знайшло нову володарку – молоду італійську наречену з провінції Латіна на ім’я Амабайл Альтобелла, яка одягла його на своє фермерське весілля. Дівчина відвідала Рим лише один раз, щоб сестри Фонтану підігнали сукню для її фігури на весілля з робітником Аделіно Сольдою. Пізніше вона розповідала, що сукня Одрі принесла їй удачу, оскільки її шлюб був дуже щасливим і в ній у неї народилося три дочки.

Ймовірно, цей випадок був настільки унікальним, що на нього відреагували і влада Італії, оскільки Міська рада подарувала молодятам кухонні меблі і навіть організувала для них медовий місяць у Парижі. Після заходу Амабайл акуратно загорнула сукню в цигарковий папір і зберігала його, не чіпаючи десятиліттями. Лише у 2002 році Міколь Фонтан, остання вижила з трьох сестер-дизайнерів, попросила його для ретроспективної виставки їх із сестрами робіт.

У 2009 році, на аукціоні Kerry Taylor, де виставляли на продаж одяг та аксесуари Гепберн у Лондоні, сукня була придбана приватним колекціонером за 23 тисячі доларів.

Залишити відповідь