Вимагають перегляду правила надання притулку.

Конвенцію про статус біженця 1951 року необхідно переглянути, щоб адаптувати її до сучасних викликів у галузі міграції, заявила міністерка внутрішніх справ Великої Британії Суелла Браверман.

Під час виступу перед Американським інститутом підприємництва у Вашингтоні вона наголосила, що зокрема вимагають перегляду правила надання притулку.

Міністерка внутрішніх справ, чий законопроект про нелегальну міграцію був розкритикований Верховним комісаром ООН у справах біженців через законність його змісту, сказала: «Ми живемо в новому світі, пов’язаному застарілими правовими моделями подолання всесвітньої міграційної кризи».

«Один із найвагоміших, але недооцінених чинників, які сприяють кризі у сфері глобальної міграції, – це загальні правила надання притулку. Під цим я розумію різні юридично зобов’язуючі конвенції та договори, які фактично свідчать про те, що ви можете просити притулку в будь-якому місці, якщо ви рятуєтеся від переслідування в будь-якій країні. Незалежно від того, чи приїхали ви незаконним шляхом або через безпечні країни, країна вашого призначення має розглянути прохання про притулок», – заявила Браверман.

Міністр послалася на дані ООН, згідно з якими з 2014 року понад 50 тис. мігрантів загинули під час спроби досягти місця призначення незаконними чи небезпечними засобами, включаючи перетин Середземного моря на човнах. Браверман також наголосила, що необхідно розрізняти притулок та кращі економічні перспективи, а також приділяти увагу безпеці жінок у країнах, де їх переслідують.

Конвенція про статус біженців – конвенція (міжнародний договір), ухвалена 28 липня 1951 в Женеві конференцією повноважних представників, скликаній відповідно до резолюції 429 (V) Генеральної Асамблеї ООН від 14 грудня 1950 року. Набула чинності 22 квітня 1954.

Залишити відповідь