Стара стратегія забезпечення західних армій показала її непридатність до вимог повномасштабної війни.

Країни НАТО вже “бачать дно” у власних запасах озброєнь, тому подальші поставки Україні повинні йти за рахунок нового виробництва. Про це заявив голова Військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер на Варшавському форумі безпеки, пише BBC.

За його словами, десятиліття недостатніх інвестицій у військово-промисловий комплекс НАТО призвели до того, що країни-партнери були змушені постачати Україні зброю з арсеналів власних армій, але зараз їхні склади боєприпасів уже наполовину порожніші.

Бауер зазначив, що стратегія військового виробництва “just-in-time, just-enough” (у потрібний момент, у потрібній кількості, без надлишкових запасів), яка домінувала на Заході протягом останніх 30 років, не годиться для воєнного часу. “Нам потрібні великі обсяги”, – заявив адмірал, пояснюючи необхідність нарощування роботи ВПК.

Заступник міністра оборони Великої Британії Джеймс Хіппі погодився, що модель just-in-time, just-enough “безумовно не працює, коли потрібно бути готовим до завтрашнього бою”.

“Ми не можемо зупинитися лише тому, що наші запаси виглядають дещо мізерними. Ми повинні тримати Україну в боротьбі сьогодні ввечері, і завтра, і післязавтра, і післязавтра. І якщо ми зупинимося, це не означає, що Путін автоматично зупиниться”, – заявив Хіппі і зазначив, що НАТО має постачати зброю Україні одразу з конвеєра та одночасно відновлювати власні запаси.

Міністр оборони Швеції Пол Йонсон заявив, що для Європи життєво важливо привести свою оборонно-промислову базу у форму, щоб підтримувати Україну в довгостроковій перспективі. “Тут ми отримали кілька важких уроків щодо масштабів і обсягів принаймні коли йдеться про артилерійські боєприпаси”, – сказав він.

Тим часом у Пентагоні попередили, що раніше виділене фінансування американської допомоги Україні вже на межі вичерпання. Як заявила заступник прессекретаря Пентагону Сабріна Сінгх, в розпорядженні Білого дому на це лишається 1,6 мільярда доларів, тому важливо, щоб Конгрес схвалив наступний раунд фінансування.

Залишити відповідь