Росія має намір встановити морські міни на підходах до українських портів, щоб завадити експорту зерна через тимчасовий “гуманітарний коридор”.

Зазначається, що Росія може продовжувати націлюватися на цивільне судноплавство в Чорному морі, в тому числі встановлювати морські міни на підходах до українських портів.

У британській розвідці вважають, що РФ намагається поставити під загрозу цивільні судна, що проходять через “гуманітарний коридор”, щоб стримати експорт українського зерна. Це дозволило б країні-агресору тиснути на економіку України.

“Росія майже напевно хоче уникнути відкритого затоплення цивільних суден, натомість фальшиво звинувачує Україну в будь-яких атаках на цивільні судна в Чорному морі”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначили у відомстві, Британія опублікувала розвідувальні дані, щоб викрити тактику Росії щодо запобігання будь-якому такому інциденту.

Зерновий коридор

У липні 2023 року Росія заявила, що виходить із “зернової угоди”. При цьому окупанти почали обстрілювати українські порти та зернову інфраструктуру України.

Після цього Україна відкрила у Чорному морі тимчасові коридори для торговельних суден. Маршрути передусім призначені для виходу цивільних суден, що знаходяться в українських портах ще з початку війни.

Першими суднами, які зайшли та вийшли з портів, стали балкери Resilient Africa та Aroyat, які експортували понад 20 тисяч тонн української агропродукції для країн Азії та Африки.

Залишити відповідь