Українським школярам, як виїхали з країни через війну, після повернення на Батьківщину зарахують результати навчання у їхніх школах. Взаємно зарахують усі універсальні предмети.

Про це заявив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий в інтерв’ю NV. І додав, що зараз українські школярі за кордоном можуть навчатися за так званим українознавчим компонентом.

До 6 годин на тиждень учні вивчатимуть українську мову, історію та літературу, географію. З цих предметів їм виставлятимуть оцінки. Результати з інших предметів їм зарахують після повернення в Україну, зазначив міністр.

Методичні рекомендації щодо цього розроблені і поширені. Саме навчання запущене дистанційно в окремих школах“, – наголосив Лісовий.

І додав, що все ж є проблема щодо того, що не в усіх країнах українці отримують цю інформацію. Тож Міносвіти почало комунікувати з міністерствами освіти інших країн щодо цього.

Це посильне навантаження, і дублювати школу за кордоном в повному форматі українською школою дітям не треба”, – акцентував посадовець.

Оксен Лісовий додав, що протягом останніх двох років батьки та учні мали різні сподівання щодо майбутнього, але в Україні їх дуже чекають. І поки діти навчаються за кордоном, це навчання має бути комфортним.

Крім того, МОН планує створити інформаційний іміджевий центр для українських учнів-біженців.

Залишити відповідь