Британець Єн Амні, який за допомогою TikTok зібрав 2000 фунтів стерлінгів на автомобіль, щоб вивезти свою родину з охопленої війною України, сказав, що сподівається одного дня повернутися на батьківщину дружини.

Єн, його дружина Нелія та чотирирічний син живуть у Ліверпулі з березня 2022 року.

Напередодні другої річниці повномасштабної війни, 30-річний чоловік розповів ВВС, що хоче, щоб його син знав землю, де він народився: “Я хотів би, щоб він знав, що хоча він британець, він “передусім українець”.

Пан Амні, який переїхав до України в 2016 році, але повернувся до Великобританії на роботу в 2021 році, розповів, що його «світ розвалився», коли 24 лютого 2022 року він отримав дзвінок від дружини, яка повідомила йому про вторгнення. На той час дружина та син британця жили в місті Нікополь на півдні, коли почалася війна. До слова, Нікополь зараз на лінії вогню.

фото: IAN UMNEY/PA MEDIA

«Моєю початковою думкою було «мені потрібно їх витягнути», і я відчайдушно прагнув виїхати з країни, щоб принаймні спробувати дістатися до них. Я не знав, чи вийде ми, моя дружина була надто налякана, щоб піти, і мені довелося її справді переконати — це було найскладніше. Виїхати і повернутися до Великобританії було найкращим для [мого сина] Джонатана».

Тоді чоловік зібрав за допомогою TikTok кошти, щоб забрати сім’ю з охопленої війною України. Він повернувся до Великобританії зі своєю родиною після 30-годинної поїздки на автомобілі. Але він каже, що мріє повернутись в Україну після війни.

«Ми повністю маємо намір повернутися [в Україну], коли це буде для нас безпечно, і ми хотіли б повернутися до нашого дому в Нікополі, що зараз неможливо з міркувань безпеки».

«Пригнічує думка, що ми два роки живемо у війні, яка не повинна була відбуватися і не повинна тривати», – додав він.

Залишити відповідь