На анонімному складі в південній Англії інженери Evolve Dynamics працюють над технологією, яка може допомогти зберегти українські розвідувальні дрони в небі навіть після того, як росія спробує заглушити їх електронним способом, повідомляє Reuters.

Це невелика, але важлива частина міжнародних зусиль союзників України щодо підтримки її програми безпілотників, яка, як сподівається Київ, дасть йому перевагу над набагато більшим ворогом, який має у своєму розпорядженні набагато більше ресурсів.

Компанії з десятків країн постачали в Україну дрони та комплектуючі до них. Деякі з них, як-от Evolve Dynamics, також зосереджуються на технологічних досягненнях, призначених для протидії потужним можливостям радіоелектронної боротьби (РЕБ) росії.

Обидві сторони посилили розгортання систем РЕБ, які можуть порушувати частоти, що передають команди від пілота до безпілотника, змушуючи його впасти з неба або промахнутися.

«Це постійна гра в пінг-понг між супротивниками», — сказав Майк Дьюхерст, виконавчий директор Evolve Dynamics, за оцінками якого за останні два з половиною роки було зроблено 85 модернізацій дронів компанії Sky Mantis.

Дьюхерст заснував компанію в 2014 році, коли працював з інженерами-програмістами в Києві над стартапом цифрового маркетингу.

Британія, яка є вірним союзником Києва після того, як росія почала повномасштабне вторгнення в лютому 2022 року, заявила, що є найбільшим постачальником безпілотників в Україну, і співпрацює з Латвією, щоб очолити європейську коаліцію для збільшення виробництва. Інші союзники, такі як Швеція, Нідерланди та Норвегія, також надали Україні бойові безпілотники.

Україна виховала власні приватні військові стартапи, щоб впроваджувати інновації та розбудовувати свою вітчизняну промисловість, поки війна йде вже третій рік. Загалом в Україні зараз близько 200 виробників безпілотників, а Міністерство стратегічного розвитку промисловості заявило, що цього року країна може виготовити до 2 мільйонів безпілотників.

Завдяки Evolve Dynamics, чиї розвідувальні безпілотники в Україні слідкують за рухами противника, військові частини отримують запчастини та оновлення програмного забезпечення безпосередньо від компанії, що дозволяє їм, де це можливо, самостійно вносити зміни.

«Ми додаємо технологію до існуючих дронів, модифікуємо їх. Це може бути зміна програмного забезпечення, апаратного забезпечення», — сказав Дьюхірст.

Минулого місяця військова частина в Україні попросила Evolve Dynamics внести зміни в свою технологію, щоб зробити її безпечнішою для пілота.

Працюючи на британському майданчику, прикрашеному українськими прапорами та повідомленнями подяки від солдатів, співробітники працювали над тим, як відокремити радіостанцію безпілотника від його керування.

Надіславши інструкцію, військова частина мала змогу прийняти зміну протягом 24 годин після звернення.

Дьюхірст, який щомісяця їздить в Україну, вирішив профінансувати модифікацію після того, як почув, що солдати збираються платити за це самі. Підрозділи дронів в Україні часто оплачують власне обладнання за рахунок приватних коштів або краудфандингу.

Зараз Evolve Dynamics має близько 100 дронів спостереження Sky Mantis, що літають в Україні, що робить її одним із п’яти-десяти значущих британських постачальників дронів в Україну, повідомили в компанії.

Британія пообіцяла витратити 325 мільйонів фунтів стерлінгів (416 мільйонів доларів) на відправку 10 000 дронів в Україну цього року, і Evolve Dynamics сподівається зробити більше цієї роботи.

Залишити відповідь