Україна отримала 1,5 млрд доларів позики від Великобританії та Японії на підтримку політики розвитку «Основи зростання» (DPL). Кошти до держбюджету надійшли через механізм Світового банку.

Про це повідомили у Міністерстві фінансів України.

Там зазначають, що передумовою надання траншу стало виконання Україною необхідних 8 вимог за програмою. Це, зокрема, гармонізація митного та податкового законодавства України до норм ЄС, покращення фіскальної політики та регулювання ринків капіталу, забезпечення прозорості та підзвітності в системі електронних закупівель. 

До держбюджету вже надійшли 1,4 млрд доларів. За програмою також передбачена капіталізація відсотків із японських коштів на суму 99,5 млн доларів — це для зниження вартості обслуговування кредитних зобов’язань України.

«Вдячний Японії, Великій Британії та команді Світового банку, які стоять з Україною пліч-о-пліч із лютого 2022 року. Залучене фінансування буде спрямовано для підтримки ключових пріоритетів держбюджету», — зазначив міністр фінансів України Сергій Марченко. 

Про програму DPL

Це проєкт, спрямований на підтримку проведення реформ в Україні, зокрема в галузі корпоративного управління, імплементації митного та податкового досвіду ЄС до українського законодавства, покращення фіскальної політики та регулювання ринків капіталу.

Кошти з програми надходять до загального фонду державного бюджету єдиним траншем за результатами виконаних до її підписання завдань.

Залишити відповідь