Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 2 квітня, підписав три закони, які передбачають зменшення мобілізаційного віку та створення е-кабінету військовозобов’язаного.

Зокрема, Зеленський підписав закон щодо зменшення граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників з 27 до 25-річного віку, пишуть Факти.

Згідно із поясненням Міноборони, тривале перебування на військовому обліку призовників під час дії воєнного стану призводить до того, що значна кількість придатних до військової служби громадян, які не мають статусу військовозобов’язаних, це не можуть бути залучені до військової служби за призовом під час мобілізації.

Також необхідність їхнього щорічного прибуття до ТЦК та СП, зокрема для проходження медичних оглядів, призводить до додаткових фінансових витрат і навантаження на медпрацівників та збільшення черг для проходження ВЛК. Водночас призов на строкову службу під час воєнного стану не здійснюється.

Законопроєкт  про електронний кабінет військовозобов’язаного вдосконалює взаємодію між реєстрами та розширює перелік відомостей про військовозобов’язаних. Це дозволяє наповнити реєстр Оберіг за спрощеною процедурою. Відомості громадян про навчання на денній формі чи дані про інвалідність вже будуть в реєстрі, тому їм не доведеться збирати документи для ТЦК.

Військові зможуть подавати електронну заяву про отримання статусу учасника бойових дій (УБД), особи з інвалідністю внаслідок війни чи члена родини загиблого захисника.

Водночас, у Міноборони уточнили, що електронних повісток там не буде!

Ще одним документом скасували статус “обмежено придатний”. Тепер ВЛК поділятиме громадян лише на “придатних” та “непридатних” до служби. А тим, хто мав статус “обмежено придатного”, треба повторно пройти ВЛК.

Крім того, Кабінет міністрів України дозволив виїзд деяких чоловіків-студентів за кордон.

Згідно з ухваленим документом, студенти-чоловіки зможуть перетинати кордон під час воєнного стану за певних умов. Серед них:

  • вік від 18 до 22 років;
  • не підлягають призову на військову службу під час мобілізації;
  • навчаються на денній формі в закладах вищої освіти України державної або комунальної форм власності, здобувають ступінь вищої освіти бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування);
  • є учасниками освітньої академічної мобільності;
  • їдуть на навчання в іноземні заклади освіти на один семестр.

Залишити відповідь