Українка Тетяна Філевська, творча директорка Українського інституту в Києві, разом із дочками трьох та шести років протягом року жила у Лондоні – проте повернулась на Батьківщину. Про причини такого рішення вона розповіла в інтерв’ю “Главкому”.

Порівнюючи деякі аспекти життя в Україні та Великій Британії, Тетяна назвала кілька аспектів життя, які, на її думку, кращі в Україні.

  • Доставка

Жінка відзначила гнучкість, зручність і швидкість української доставка.

“Наприклад, кур’єрська доставка. У Лондоні у Тетяни були ситуації, коли вона не могла отримати доставку тільки тому, що кур’єр не міг знайти її адреси, не знав, як додзвонитися і просто їхав, а наступну доставку доводилося чекати два тижні. В Україні споживачам кур’єри нерідко привозять замовлений товар в день замовлення або наступного дня”.

  • Індустрія краси

На думку Філевської, індустрія краси в Україні (масаж, перукарні, манікюр) є якіснішою та за більш доступними цінами.

  • Банківські послуги

Також вона відзначає сферу банківських послуг, яка в Україні відрізняється більшою оперативністю, дозволяє відкрити рахунок у кілька кліків на смартфоні. Навіть якщо й потрібно прийти до банківського відділення в Україні, усе займає значно менше часу. У Британії тільки відкриття рахунку у Тетяни зайняло 10 днів.

  • Робота державних служб

Особливо неповороткою у Британії, на думку пані Філевської, є система взаємодії з державними службами.

«Для вирішення будь-яких питань ти маєш телефонувати, і кожен такий дзвінок може тривати годинами. Ти змушена слухати нескінченні автовідповідачі, після чого тебе перенаправлятимуть на операторів допоки потрібна людина врешті не оформить електронну заявку з твоєї справи. Результат отримаєш звичайним листом у конверті», – розповіла українка.

  • Житло і комунальні послуги

Щодо оренди та комунальних послуг житла, то у столиці Британії ця тема, на думку Тетяни Філевської, є однією з найгостріших.

«У Лондоні величезний дефіцит житла. Причому ринок сформований таким чином, що квартиру здадуть тому, хто запропонує найкращі умови. І питання не тільки у грошах. На якість пропозиції впливає склад вашої сім’ї, рівень достатку, надійність джерел доходу, та як давно ви працюєте в компанії і чи маєте додаткові джерела доходу. Плюс сама вартість оренди є дуже високою», – зазначила жінка.

Щодо оплати комунальних послуг, то тут йдеться про високі суми за невисоку якість. Тетяна каже, що 15-16 градусів тепла у британських будинках взимку вважається цілком нормальним явищем. Також типовими для британських будинків є протяги.

«Британці мають багато старовинних будинків, які необхідно реставрувати за певними нормами. Тому заміну вікон люди іноді змушені чекати роками і платити за це божевільні гроші. У результаті віконна рама може бути з гнилого дерева і пропускати холод, але її не можуть заміняти. Тому найкращий порятунок від холоду – це тепліше одягатись», – розповіла вона.

  • Медична сфера

Жінці необхідно було провести медичне обстеження доньки, і цей процес розтягнувся майже на рік. Українка готова була заплатити, аби прискорити процес, проте це було неможливо, бо профільний лікар мав завантаження на кілька місяців уперед.

«Спочатку нам зробили неправильні аналізи, і ми чекали ще три місяці, щоби їх переробили. Потім з’ясувалося, що результати аналізів у лікарні загубили і ми чекали ще два місяці», – бідкається вона.

фото видання The Christian Science Monitor

2 Коментарі

Залишити відповідь