У столиці Великобританії два роки як існує найбільший юнацький український футбольний клуб “Inter London”. Одна з головних цілей клубу – допомогти українським дітям, які втекли від війни, адаптуватися до нового життя.

Його керівник Андріан Селівестру розповів для NetworkUA про можливості для розвитку юних футболістів, а також, як український футбол може розвиватися завдяки таким проєктам як FC “Inter London”.

“Футбол – це не лише спорт, це й можливість для дітей згуртуватися, знайти нових друзів, відчути себе частиною команди”, – говорить Андріан.

Читайте інтерв’ю, щоб дізнатися більше про цю унікальну ініціативу.

Історія створення FC “Inter London”

Розкажіть про історію створення футбольного клубу?

Андріан Селівестру: Я громадянин Молдови, працював у Лондоні викладачем фізкультури та спорту в школі та є випускником магістерської програми GIS Football Business.

22 лютого 2022 року, коли почалася війна в Україні, я був шокований. Мій декан школи UCFB-GIS, Нік Уайлд запропонував мені створити проєкт, який би допоміг українським дітям у Лондоні через футбол. Ми хотіли організувати футбольні тренування, щоб діти, які приїхали до нової країни, могли познайомитися, подружитися, не відчувати себе самотніми та забути про війну.

Для цього потрібні були гроші. Я взяв участь у конкурсі проєктів UCFB, де виграв 12 000 фунтів. Це був рекордний приз, ніхто таких грошей до мене та після не отримував.

Але без допомоги інших людей нічого б не вийшло. Містер Енді Голдінг, містер Нік Волтон і містер Стів Сазерленд зробили вагомий вклад у наш проєкт.

FC “Inter London”:два роки підтримки та єднання

Як розвивався FC “Inter London”? Скільки дітей зараз тренуються у клубі?

Андріан Селівестру: Наразі у нас зареєстровано понад 130 дітей, а на тренування щоразу приходить близько 80. Взимку кількість трохи менша. Деякі діти, навіть живучи далеко, дуже хочуть бути з іншими українськими дітьми. Ми маємо групи для дітей віком від 6 до 15 років.

Як давно ви працюєте?

Андріан Селівестру: У травні буде два роки нашому проєкту. Спочатку ми були звичайною організацією, а щоб грати в чемпіонатах, потрібно стати футбольним клубом. Тому цього року ми створили футбольний клуб, де приймаються переважно українські діти. Близько 90% наших дітей – це ті, хто втік від війни. Ми також беремо місцевих дітей українців, які тут народилися, або чиї батьки приїхали давно.

FC “Inter London”:тренери, які творять українську атмосферу

Скільки тренерів працює у вашому клубі? Які особливості тренувань з дітьми, окрім суто футбольного процесу?

Андріан Селівестру: Наразі у нас чотири тренери, але після завершення рекрутингу їх, ймовірно, буде більше. FC “Inter London”пишається своїми тренерами – всі вони українці, колишні футболісти, які досконало розуміють гру.

Незважаючи на те, що у тренерів, як і у звичайних людей, є своя робота, сім’ї, вони у вільний час, коли могли б відпочивати, приходять тренувати дітей. Це складно, адже життя в Лондоні сповнене стресу і вільного часу мало. Вони мотивують дітей, які вірять їм. Тренери не пропускають тренування. У всіх командах висока дисципліна, чудовий зв’язок між дітьми та тренерами. Видно, що тренери ставляться до них, як до власних дітей.

У нашому клубі діти відчувають себе, як вдома, їм це дуже допомагає, подобається. Ми щиро пишаємося своїми тренерами і вважаємо, що вся Україна повинна знати, як українці за кордоном допомагають.

FC “Inter London” стане дуже успішним клубом, де українські діти зможуть показати свої здібності, адже вони грають у серці світового футболу – в Лондоні.

Про тренерів:

Валентин Грегуль  – тренує команду U-11, грав за національну збірну, він відомий і професійний гравець в Україні. Окрім тренувань, Валентин Миколайович відповідає за дисципліну. Він очолює дисциплінарну комісію, де обговорюються питання, що стосуються дітей, батьків, тренерів та менеджменту. Ми йому довіряємо.

Олег Пастух– генеральний менеджер, відповідальний за всі команди. У кожної команди є менеджер, який допомагає їй, стежить за присутністю, обладнанням. Олег настільки любить футбол, що завжди приходить на тренування, незважаючи на погоду.

Володимир Крикунов – гравець команди ФК “Нива”, а також менеджер команди. Він також грав в Україні, діти його дуже люблять. Це прекрасний молодий чоловік, який є хорошим тренером.

Ігор Бойчук – отримав тренерську кваліфікацію в “Челсі” і тренує дітей віком від 6 до 11 років. Він відповідає за найважливіший вік, коли важко утримувати концентрацію дітей. Ігор дуже відповідальний і любить свою роботу.

Робота цих тренерів гідна поваги. Чим більше людей про них знають, тим більше шансів, що інші українці за кордоном об’єднаються і допоможуть дітям.

Об’єднуватись та допомагати – це позитивна риса української нації, яку потрібно виділити. Футбол об’єднує людей, і це чудово.

Що головне в дитячому футболі?

Андріан Селівестру: Наш клуб вважає, що соціально-психологічний фактор у футболі важливіший, ніж технічний та фізичний. Техніку та фізичну форму дітей можна тренувати та розвивати, але соціально-психологічний аспект – це складніше.

По-перше, найголовніший фактор, у який вірить наш клуб, – це середовище, атмосфера. Коли дитина приходить до нашого клубу, вона потрапляє в певну обстановку під час тренувань.

Тому частиною нашої філософії є створення прекрасної, дружньої атмосфери. Коли дитина з радістю приходить на тренування, у неї багато друзів, її тепло зустрічають, вони спілкуються, грають у футбол.

Ми вважаємо, що коли дитина потрапляє в це середовище, вона дуже швидко може навчитися і набратися досвіду.

Другий фактор – це соціальний. Дитина повинна вміти грати в команді. У цьому віці командний дух часто поступається особистим амбіціям. Діти, граючи у футбол, намагаються заволодіти м’ячем і забити гол самостійно. Зрозуміло, що це бажання бути героєм є нормальним, але дітей потрібно вчити командній роботі. Важливо, щоб вони дружили, допомагали один одному, не змагалися між собою, а з іншими командами.

Соціальний фактор дуже важливий у дитячому футболі, як і психологічний. Хлопчики, програвши два-три гри поспіль, можуть опустити руки і втратити мотивацію.

Під час тренувань їх потрібно виховувати, психологічно готувати до поразок, щоб вони могли грати до останньої хвилини, не здаватися і намагатися перемагати.

Ось ці три фактори – атмосфера, командний дух і психологічна стійкість – є основою успіху в дитячому футболі.

У яких чемпіонатах ви граєте?

Андріан Селівестру: До цього часу ми були просто організацією, а щоб офіційно брати участь у лігах, нам потрібно було стати футбольним клубом. Тож ми відкрили футбольний клуб, і з наступного сезону ми починаємо грати:

  • З вересня: у лізі Youth Saturday Hackney Marshes league.
  • Одночасно: реєструємося для участі в молодшій прем’єр-лізі, найвищій лізі для дітей.

До цієї ліги залучаються спеціалісти, які відбирають дітей для професійного футболу.Щоб грати в ній, потрібно мати певні кваліфікації. У нас є всі необхідні кваліфікації для того, щоб грати на такому високому рівні.

Тому наш клуб буде давати українським дітям унікальну можливість грати на такому високому рівні.Звідти їм буде легше потрапити до професійних академій.

Ви розповідали, що часто організовуєте перегляди для хлопців, як це відбувається?

Андріан Селівестру: Щодо запрошень і переглядів, ми не так сильно цим займалися раніше.

Але в подальшому, коли почнемо грати, це буде одна з наших основних цілей – йти з дітьми на різні проби в професійні академії.

Ми будемо ходити з ними на проби в професійні академії, тому що ми знаходимося в Лондоні. Як відомо, в Лондоні 6 професійних клубів з Прем’єр-ліги, у яких є свої академії.

Тому це, безперечно, Лондон – найкраще місце для дітей, які мріють потрапити до світового професійного футболу. Це дуже великий плюс для української нації.

Чи тренуєте ви дівчат? Чи можна приєднатися до вашого клубу?

Андріан Селівестру: Ні, наразі ми не тренуємо дівчат, але дуже хочемо це робити.

Коли ми починали, до нас звернулися двоє українських дівчат 11 і 15 років, які хотіли грати у футбол. Але нам довелося відправити їх до інших клубів.

Якщо до нас почнуть звертатися дівчата з проханням відкрити для них команду, ми обов’язково це зробимо.

Як відбувається набір у футбольний клуб? І що для цього потрібно?

Андріан Селівестру: Наразі ми приймаємо всіх охочих дітей, адже наш клуб відкритий для всіх. Не обов’язково бути вже хорошим футболістом. Навіть діти, які ніколи не грали, але хочуть спробувати, можуть до нас приєднатися.

Для нас футбол – це передусім виховний метод.

Тому ми беремо всіх, адже хочемо допомогти їм розвиватися не лише фізично, а й особистісно.

Що потрібно для того, щоб приєднатися до клубу:

Тому запрошуємо всіх дітей віком від 6 до 15 років приєднатися до нашого клубу.

Які можливості українським дітям дає участь у FC “Inter London”?

Андріан Селівестру: Українські діти, які беруть участь у нашому футбольному клубі, отримують унікальні можливості. Звісно, це грати в якісний футбол: тут вони тренуються та грають проти англійських хлопчиків, яких тренують найкращі тренери світу. Це дає їм можливість значно покращити свої навички та здобути цінний досвід.

Ми співпрацюємо з кращими футбольними академіями та університетами світу, що дає нашим юним футболістам можливість отримати якісну освіту та розвинути свої футбольні таланти.

Завдяки участі у нашому клубі українські хлопчики отримують шанс “пробитися” до професійного футболу. Їх помітять скаути провідних клубів, і вони зможуть укласти контракти з кращими командами світу.

Ще хочу відзначити, що добувши знання, досвід та навички у кращих футбольних клубах світу, українські футболісти можуть повернутися до України та допомогти розвитку українського футболу.

Цінність нашого футбольного клубу полягає в тому, що ми створюємо.Ми не ставимо за мету збагачення або отримання прибутку. Наш клуб створений для дітей, щоб вони могли грати, тренуватися в приємній атмосфері та мати можливість грати на найвищому рівні.

Запрошуємо всіх талановитих українських хлопчиків долучатися до нашого клубу.Це шанс, який не можна втрачати!

Авторка – Оксана Середюк

1 Коментарі

Залишити відповідь