Міністерство внутрішніх справ Великобританії розпочало процедуру переходу від фізичних імміграційних документів до електронних.

З 17 квітня 2024 року власникам біометричної посвідки на проживання (BRP) почнуть розсилати листи з пропозицією створити обліковий запис для доступу до електронної візи (eVisa). Новина про це з’явилася на сайті уряду.

Створення облікового запису безкоштовне і не впливає на поточний імміграційний статус. Якщо стандартна біометрична посвідка на проживання є фізичною картою з інформацією про статус резидента, то після оформлення облікового запису ці дані стануть доступні в електронному вигляді.

За словами представників МВС, такі документи набагато безпечніші за звичайні, оскільки їх не можна вкрасти або втратити; також вони захищені від шахрайства, оскільки пов’язані з унікальною біометричною інформацією власника. Обліковий запис буде доступний у будь-який час, що дозволить клієнтам контролювати їх дані та за необхідності оперативно повідомляти у відомство нову інформацію.

Управління з віз та імміграції Великобританії (UKVI) вперше заявило про перехід на цифрову систему документації восени 2023 року. Електронні візи в майбутньому мають стати заміною для біометричних карток резидента, біометричних посвідок на проживання, відміток про реєстрацію в паспортах та візових наклейок.

Передбачається, що фізичні імміграційні документи вдасться вивести з обігу до 1 січня 2025 року. Нововведення покликане заощадити бюджетні кошти та полегшити роботу співробітникам прикордонної служби, заявили представники відомства.

1 Коментарі

Залишити відповідь