Історія, яка розчулила Україну… 💔 Лідія Степанівна з Очеретиного, що на Донеччині, пройшла близько 10 км під обстрілами, щоб вийти з окупації. Жінці 98 років, повідомляє поліція Донецької області.

Літня жінка йшла через лінію фронту весь день без їжі та води, кілька разів падала, підіймалася і знову йшла.

“Як пошатнуло мене і кинуло в траву. Заснула. А тоді знову пішла. Знову впала, а тоді встала. Думала буду йти потихеньку”, – пригадує жінка свою довгу дорогу в інтерв’ю, відео якого опублікувала поліція.

Йти їй допомагали дві палиці… Надвечір втомлену жінку на дорозі побачили військові та передали групі поліції “Білий Янгол”, які проводять евакуацією цивільних з прифронтових територій. Поліція не повідомляє, де саме це сталося, але їй вдалося дістатися контрольованої Україною території.

Поліцейські відвезли жінку до прихистку, де її нагодували. Там вона зможе перепочити та пробути деякий час.

Поліцейські знайшли родичів жінки. Незрозуміло, що сталося і як вони загубилися. За її словами, були обстріли, і невістка з сином вирішили тікати. Але, схоже, що вони з Лідією Степанівною пішли різними дорогами.

Будинок Лідії Степанівни, який вона збудувала власними руками, зруйнували російські обстріли.

“Там все вверх дном. Там страшне, що робиться…Проснулася, а вони стріляють. Страшне”, – говорить бабуся про свій дім в Очеретиному.

Після такої мандрівки Лідія Степанівна, як виглядає, дуже довго не могла прийти до теми. Вона з жахом розповідає про все пережите.

“Я ту війну пережила, і цю війну переживаю. Залишилась без нічого. Ота війна така не була. Хати горять, дерева повиривали з коріннями”, – каже вона.

За жінкою обіцяла приїхати онука.

Кілька днів тому повідомлялоь про подібну історію: 88-річний чоловік на ім’я Іван теж пішки вийшов з окупованого Очеретиного у Донецькій області. Він йшов всю ніч, поки його не побачили поліцейські, які відвезли його до притулку у Покровську. Він розповів, що росіяни забрали у нього український паспорт і мали видати російський. Він зібрав рюкзак і пішов. З собою мав лише пенсійне посвідчення.

1 Коментарі

Залишити відповідь